ABD’nin Yeni Korkusu | Dünyanın Yeni Para Birimi Ne Olacak? | Enflasyon Ne Zaman Biter?

Yeni dunya Ali Degermenci Emre Alkin

Yeni Dünya’nın yeni bölümünde Ali Değermenci’nin konuğu Emre Alkin oldu. Emre Alkin ile dijitalleşen dünyanın insanlar üzerindeki etkilerini, insanların gelecek üzerindeki etkilerini, kripto paraları, NFT’leri ve daha fazlasını konuşuldu.

Nelerden Bahsedildi?

Yeni Dünya’nın yeni bölümünde Ali Değermenci konuğu Emre Alkin’e dijital dünya kavramı ile ilgili bir soru yöneltti. Emre Alkin, Ali Değermenci’nin sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

Öncelikle gelecekten bahsettiğimiz zaman endişe ile anlamlandırılıyor. Bununla beraber bir beklenti de oluşturuyor. Çünkü gelecek bilinmeyendir. Şimdi geleceği tahmin etmek tahmin edildiği kadar kolay bir iş değil. Bunun yanında geleceği tahmin etmek için ilk olarak bugünde hangi kurumların ileride var olmayacağını da kafanızda düşünmeniz gerekiyor.

Ayrıca Emre Alkin sözlerine şu ifadeleri de ekledi:

Aslında azıcık düşündüğünüzde bilim kurgu yazarlarının vs geleceği tahmin edebileceğini aklımıza getirebiliriz. Biz de ekonomistler olarak bu durumdan faydalanıyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
316.244,95 TL 6,79%
ethereumETH/TRY
17.230,89 TL 7,65%
tetherUSDT/TRY
16,70 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
16,73 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
3.550,60 TL 4,39%
binance-usdBUSD/TRY
16,76 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
5,36 TL 3,75%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 5,39%
solanaSOL/TRY
537,11 TL 6,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,07 TL 9,42%
Bağlantıyı kopyala