ABD’nin En Köklü Bankası BNY Mellon Kripto Para Hizmeti Sunacak

Abone Ol:google-news
0
11/02/2021

ABD’nin en köklü bankalarından biri olan BNY Mellon, müşterilerine kripto para hizmeti sunacak.

Bir Wall Street Journal haberine göre BNY Mellon, müşterilerine Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini saklama ve transfer etme hizmeti sağlayacak. Bankanın varlık hizmetleri ve dijital işletme sorumlusu Roman Regelman gelişme ile ilgili şunları söyledi:

“Dijital varlıklar ana akımın bir parçası haline geliyor.”

BNY Mellon, kripto para birimlerinin, fiat para birimleri ve hisset senetleri ile aynı sistem içinde akışını sağlayacak. Diğer bir deyişle banka, kripto paraları geleneksel varlıklar ile aynı şekilde ele alacak. Bu, kripto para birimlerinin mevcut finansal sisteme entegresi için önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Bitcoin (BTC) niş bir varlıktan, kurumsal şirketlerin dikkatini çeken bir ana akım varlığa dönüştü. Bilindiği üzere, kurumsal yatırımcılara kripto paralara yatırım yapma imkanı sağlayan Grayscale, kurumlar tarafından epey ilgi görüyor.

Ayrıca şirketler, hazinelerine Bitcoin’i bir rezerv varlık olarak da eklemeye başladı. Önde gelen iş zekası şirketi, şimdiye kadar 3 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı. Hafta başında ise, dünyanın en zengin adamı Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı. Bu satın almalar ise, bankaların görmezden gelemeyeceği kadar büyük.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 317.816,15 TL 4,77%
ethereum
Ethereum (ETH) 18.874,42 TL 5,82%
tether
Tether (USDT) 8,56 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.607,60 TL 5,12%
cardano
Cardano (ADA) 10,61 TL 4,73%
xrp
XRP (XRP) 5,31 TL 3,82%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,52 TL 0,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,73 TL 4,59%
polkadot
Polkadot (DOT) 118,49 TL 5,74%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,50 TL 6,43%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap