bitcoinBTC/TRY
1.266.876,44 TL 5,54%
ethereumETH/TRY
65.879,77 TL 3,72%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.733,23 TL 1,62%
xrpXRP/TRY
18,21 TL 3,11%
solanaSOL/TRY
1.883,45 TL 8,78%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
65.613,10 TL 3,40%
cardanoADA/TRY
12,39 TL 7,38%
dogecoinDOGE/TRY
2,98 TL 16,98%

Paylaş

‘Terör finansmanında kripto suçlanmamalı’

Temsilciler Meclisi Kripto Duzenlemesi Icin Harekete Geciyor

ABD Temsilciler Meclisi’nde kripto suçları masaya yatırıldı. Finansal hizmetler alt komitesinde kripto suçları ve blokzincir kullanımları konusunda bir oturum düzenlendi. ‘Kripto suçları bağlamında: Dijital varlıklardaki yasadışı faaliyetin ortadan kaldırılması’ başlıklı oturum iki partili bir yapıya ev sahipliği yaptı. Söz konusu oturum Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Dijital Varlıklar, Finansal Teknoloji ve Kapsayıcılık Alt Komitesi tarafından düzenlendi.

‘Önyargılar kenara bırakılmalı’

Komite Başkanı French Hill, konuşmasına Hamas’ın bağış toplamak için kripto kullandığına ilişkin bir makaleye atıfta bulunarak başladı. Hill, “Terör finansmanı için telefon, internet ve kripto suçlanmamalı” ifadesini kullandı. Komite üyesi Stephen Lynch de önyargıların kenara bırakılması gerektiğine dikkat çekti.

Oturumda kripto varlıkların kötüye kullanımını durdurmak için uluslararası iş birliğine vurgu yapıldı. Kamu-özel sektör iş birliğine duyulan ihtiyaç dile getirildi. Çalışmaya Consensys ve Chainalysis temsilcileri, adli tıp uzmanları ve avukatlar da katıldı. İyi hazırlanmış mevzuata duyulan ihtiyaç oturumun gündem maddesi olurken, blokzincir dedektifliğinin incelikleri anlatıldı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala