ABD Hükümeti 6.3 Milyon Dolarlık Trezor Cüzdanına El Koydu

abd hükümeti 6.3 milyon dolarlik cüzdana el koydu

Teksas, San Antonio’dan bir ABD bölge yargıcı, bir Trezor soğuk cüzdanında tutulan 6,3 milyon dolar değerindeki 147 Bitcoin’e el koydu. Mahkeme dosyasına göre olay 2016 yılında başlayan bir hediye kartı dolandırcılığını ele alıyor.

Jaymes Allen Clark isimli Amerikalı dolandırıcı, Target’ın hediye kartı veritabanına erişmek için Target kimlik bilgilerini kullandı ve dosyaya göre uzaktan etkinleştirilen hediye kartları elde etti. Veri tabanı üzerinden erişim sağlayan Clark, yeni etkinleştirilen kartları tespit ettikten sonra, hediye kartı hesap bilgilerinin ekran görüntülerini aldı.

Clark’ın hediye kartı bilgilerini ortakları ile paylaştığı ve daha sonra sahte hesapları, iTunes kartlarını ve “temiz” Hedef kartları satın almak için kullandığını iddia ediyor.

ABD savcıları, Clark’ın ücretinin bitcoin olarak ödendiğini ve ilk başta bir Mycelium cüzdanından yararlandığını iddia ediyor.

AmGovernment Square

ABD Hükümeti Soruşturma Sonrası Trezor Cüzdanına El Koydu

Rapor notlarında, “Clark’ın tutuklandığında yanında bir Trezor cüzdanı” olduğu belirtiliyor. 

Tutuklanmasının ardından Clark, Teksas, San Antonio’daki GEO gözaltı tesisinde gözaltına alındı ve eşi ile iletişime geçildi. 21 Eylül 2017’de Clark, karısını GEO’dan aradı. Clark, karısına Gizli Servis Ajanlarının bir anahtarlık alıp almadığını sordu ve ona anahtarlığı elinde tutabileceğini veya anahtarlığı arkadaşı Matt Baker’a gönderebileceğini söyledi.

“Clark daha sonra karısına birinci anahtarın şifresini söyledi ve Baker’a da şifreyi söyleyebileceğini söyledi. Clark’ın karısı daha sonra anahtarı Baker’a gönderdi. Sonradan Clark’ın GEO ile yaptığı aramaların kayıtları davaya dahil olan görevlilere teslim edildi.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 767.077,22 TL 0,46%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.699,44 TL 2,79%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.370,53 TL 1,63%
tether
Tether (USDT) 13,47 TL 0,56%
solana
Solana (SOL) 3.175,79 TL 3,20%
cardano
Cardano (ADA) 23,18 TL 9,87%
xrp
XRP (XRP) 13,20 TL 1,83%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,47 TL 0,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 486,31 TL 3,23%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,82 TL 0,20%
Bağlantıyı kopyala