ABD Bankaları USDF Stablecoin Çalışmaları İçin Grup Oluşturdu

abd bankalari usdf stablecoin calismalari icin grup olusturdu

Stablecoin ve CBDC son dönemde ABD’nin en önemli konuları arasında yer alıyor. Düzenleyicilerin oluşturduğu belirsizlik ile birlikte kendi çalışmalarını yürüten bankalar, yeni çözümler üzerine çalışıyor. Öyle ki bir grup ABD bankası, banka destekli stablecoin çalışmaları yürütmek adına bir USDF Konsorsiyumu kurdu.

Konsorsiyum, ABD’deki tüketiciler için “daha güvenli” bir stablecoin seçeneği sunmak istediğini belirtti.

enflasyon artarsa dolar da artar mi

ABD Bankaları Kendi Stablecoin Çözümleri Üzerinde Çalışıyor

ABD’deki beş bankadan oluşan bir grup, ABD’ye banka tarafından basılmış bir stablecoin‘i piyasaya sürmek amacıyla USDF Konsorsiyumu‘nu başlattı. Bu çalışmalar ile birlikte USDC ve USDT gibi merkezi stablecoin’ler yakında daha fazla rekabete sahip olabilir. 

Derneğin kurucu üyeleri arasında New York Community Bank, NBH Bank, FirstBank, Sterling National Bank ve Synovus Bank bulunuyor.

Konuyla alakalı olarak yapılan basın açıklamasında, USDF‘nin başlatılmasının Blockchain teknolojisi aracılığıyla değerin “uyumlu transferini” kolaylaştıracağını, “finansal sistemdeki sürtünmeyi” ortadan kaldıracağını ve daha fazla insanın Blockchain teknolojisinin sunduğu finansal fırsatlardan yararlanmasına izin vereceği belirtildi.

Son olarak Figure Technologies’in kurucu ortağı ve CEO’su Mike Cagney konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“USDF, genişleyen DeFi işlemleri dünyası için sonsuz olanaklar sunuyor. NYCB’nin önümüzdeki haftalarda talep üzerine ve düzenli olarak USDF basmayı planladığı için çok heyecanlıyız.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 470.079,10 TL 4,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.350,31 TL 7,78%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,38%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.891,02 TL 6,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 14,24 TL 7,83%
solana
Solana (SOL) 1.262,52 TL 16,39%
xrp
XRP (XRP) 7,99 TL 8,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 864,34 TL 1,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,50 TL 8,55%
Bağlantıyı kopyala