ABD Adalet Bakanlığından Kripto Ekibi için İş İlanı

abd adalet bakanligindan kripto ekibi icin is ilani

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), yeni duyurulan Ulusal Kripto Para Birimi İcra ekibine başkanlık edecek yetkin bir yetkili için iş ilanı yayınladı. DOJ, USAJobs Federal hükümetin işleri web sitesinde yayınladığı iş ilanında, 144,128 ila 172.500 dolar arasında bir maaş alacağı teklif ediyor.

Aranan yönetici, kripto para biriminin yasa dışı bir araç olarak kullanılmasıyla mücadele etmek için ülke çapında bir yaptırım çabasının merkezi bir parçası olarak kripto para davalarını araştıran ve kovuşturan deneyimli bir savcı ekibine liderlik edecek.

abd adalet bakanligindan kripto ekibi icin is ilani 2

ABD Adalet Bakanlığı’nın İş İlanı Dikkat Çekti

ABD Başsavcı Vekili Lisa Monaco Çarşamba günü Aspen Siber Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, kara para aklamayı önleme ve siber güvenlik uzmanlarını kapsayan bir ekip kuracağını açıklamıştı. DOJ’un ekibi tüketicileri çevrimiçi mali suçlardan daha iyi korumasına yardımcı olmaya odaklanacak.

Konuyla alakalı olarak Monako yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para borsaları geleceğin bankaları olmak istiyor. Pekala, insanların bu sistemleri kullanırken kendilerine güvenebileceklerinden emin olmamız ve kötüye kullanımın kökünü kazımaya hazır olmamız gerekiyor. Önemli olan tüketiciyi korumak”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala