bitcoinBTC/TRY
763.125,99 TL 3,03%
ethereumETH/TRY
47.148,07 TL 2,60%
tetherUSDT/TRY
27,40 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.963,17 TL 1,22%
xrpXRP/TRY
14,31 TL 1,31%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
47.241,00 TL 2,89%
solanaSOL/TRY
651,61 TL 11,38%
cardanoADA/TRY
7,24 TL 3,59%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,51%

Paylaş

270 Milyonluk Adetlik XRP Hareketi Dikkat Çekti

270 Milyonluk Adetlik XRP Hareketi Dikkat Çekti

Kripto para sektörünün en öne çıktığı konulardan biri de şeffaflık. Hangi proje olursa olsun, hangi ekosisteme veya protokole bağlanırsa bağlansın bir varlığı transferi halka açık Blockchain ağları tarafından blok blok takip edilebiliyor. Bu noktada ise Blockchain analiz şirketleri öne çıkıyor. Bunlardan biri olan Whale Alert, bu sefer de büyük miktarlarda XRP trafiğine dikkat çekti.

270 Milyonluk Adetlik XRP Hareketi Dikkat Çekti

270 Milyon Adetlik XRP Hareketi, Cüzdanlar ve Borsalar Arasında Gerçekleşti

Popüler kripto izleme hizmeti Whale Alert tarafından yakın zamanda paylaşılan verilere göre, son iki gün içinde büyük kripto borsaları arasında yaklaşık 300 milyon XRP coin’i transfer edildi.

Kripto şirketi Ripple tarafından gönderilen miktar, mevcut XRP/USD döviz kurunda 18.777.694 dolar değerinde 50 milyon coin içeriyordu. XRP verilerine odaklanan Bithomp, bu 50 milyon coin’in Ripple tarafından RL18-VN cüzdanına taşındığını ve ardından 20 milyon XRP’nin Bitstamp borsasına gönderildiğini tespit etti.

Bununla birlikte ilginç bir şekilde Ripple’ın sayısız ODL koridorlarından biri olarak da faaliyet gösteren bu platform, XRP çiftlerinden birini daha sonra Ağustos ayında XRP/PAX listeden çıkarmayı planlıyor.

Whale Alert tarafından tespit edilen 270 milyon zulanın geri kalanı ise kripto devinin 2019 sonbaharında bu borsaya açıklanmayan yatırımından sonra Ripple ile ilgili kripto tek boynuzlu at olan Bittrex, BitGo, Bitstamp ve Bitso tarafından transfer edildi.Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala