Yatırım Şirketi Cypherpunk Holdings, Bitcoin ve Ethereum Sattı

yatirim sirketi cypherpunk holdings bitcoin ve ethereum sattifs

Son dönemde kripto para piyasası oldukça zor bir dönemden geçiyor. Bununla beraber birçok şirkette bu durumdan en şekilde etkilenmenin yollarını arıyor. Son olarak Kanada merkezli yatırım şirketi Cypherpunk Holdings (HODL), mevcut piyasa risklerini ortadan kaldırmak için Bitcoin ve Ethereum sattı.

Cypherpunk, Bitcoin ve Ethereum Satışı Gerçekleştirdi

Cypherpunk Holdings (HODL), mevcut piyasa risklerini ortadan kaldırmak için tüm Bitcoin ve Ethereum varlıklarını sattı. Söz konusu şirket, 205.8209 Ethereum’u 293.000 dolara 214.7203 Bitcoin’i (BTC) yaklaşık 6.09 milyon 4,7 milyon dolara sattı. Yapılan son açıklamalara göre; satışlardan toplam 6.38 milyon 5 milyon dolar gelir elde edildi.

Bunun yanında şirket, elinde 18.16 milyon 14,1 milyo dolar nakit ve stabilcoin bulunduğunu ve ayrıca 30 günlük geri ödeme bildirimi ile yapılandırılmış ürünlere yaklaşık 1,93 milyon 1.5 milyon dolar tahsis edildiğini de sözlerine ekledi.

Ek olarak Cypherpunk Başkanı ve CEO’su Jeff Gao, şirketin tüm Bitcoin ve Ethereum varlıklarını elden çıkarma kararının, yatırımcılar için giderek daha riskli hale getiren artan piyasa oynaklığının hemen ardından geldiğini söyledi.

Gao, yaptığı açıklamada ise şu noktalara vurgu yaptı:

En ihtiyatlı yaklaşımın, oynaklık ve likidite bulaşmasının mantıklı bir sonuca varmasını beklerken kenarda oturmak olduğuna inanıyoruz. Olasılıklar dengesinde, para çekme işlemlerine ‘geçici’ askıya alma uygulayan zincirlerin sayısının arttığına dair raporlar olarak, daha düşük seviyelere giden yolu açan daha zayıf fiyat hareketi görüyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
441.107,52 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
35.684,10 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
5.867,68 TL 0,42%
cardanoADA/TRY
10,60 TL 8,55%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 0,82%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,23%
solanaSOL/TRY
840,14 TL 1,44%
polkadotDOT/TRY
168,06 TL 2,19%
Bağlantıyı kopyala