bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,313.23 4.30%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,077.55 4.95%
bnb
BNB (BNB) $ 553.48 4.97%
solana
Solana (SOL) $ 138.95 3.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.491116 7.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457032 6.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152602 6.74%

Tether’ın (USDT) ABD Yetkililerine Rüşvet Amacıyla Kullanıldığı İddia Edildi

Tetherin USDT ABD Yetkililerine Rusvet Amaciyla Kullanildigi Iddia Edildi 1

Adalet Bakanlığı, büyük bir uyuşturucu kaçakçılığı davasıyla ilgili belgeleri ortaya çıkardı. İddia kapsamında altı kişi kara para aklama, rüşvet ve diğer suçlamalarla suçlandı. Grubun ABD hükümet yetkililerine rüşvet vermek için Tether’ı kullandığı iddia ediliyor.

24 Eylül’de dosyalanan belgelerde, altı kişinin son 12 yılını uyuşturucu kartelleri için “milyonları” aklamakla geçirdiği iddia ediliyor. İddiaya göre, kartellerin uyuşturucu satıcılarının satışlarından elde ettikleri parayı aldıkları ve daha sonra parayı banka hesapları, kumarhaneler ve işletmeler arasında taşıdıkları iddia edildi.

Mahkeme, iddia kapsamında yargılananlardan en az 30 milyon dolar talep ediyor. Kripto para aklama ekibinin üyeleri, diğer suçların yanı sıra kara para aklama, rüşvet, kimlik dolandırıcılığa teşebbüs etmek için komplo kurmakla suçlanıyor.

Suçlamalar devam ederse, her biri en az 10 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala