bitcoinBTC/TRY
722.603,72 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
43.292,91 TL 0,08%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.727,46 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
27,17 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
43.282,04 TL 0,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
6,67 TL 0,16%
solanaSOL/TRY
532,31 TL 0,57%

Paylaş

Tether, Karının Yüzde 15’ini Bitcoin’e Yatırmaya Karar Verdi

tether usdt

Tether son dönemde yaptığı çıkışlar ile gündemde yerini alıyordu. Bu kez karının yüzde 15’ini Bitcoin’e yatıracağı ile gündeme geldi. Stablecoin ihraççısı Tether yaptığı duyuruda, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimine odaklanan yeni bir yatırım stratejisinin parçası olarak bu aydan itibaren kârının bir kısmını kullanarak stablecoin rezervleri için düzenli olarak Bitcoin satın alacağını duyurdu.

Tether, Karının Yüzde 15’ini Bitcoin’e Yatıracak

Tether, rezervlerini kripto paraya kaydırıp ABD devlet borcundan uzaklaştırırken karının yüzde 15’ine kadarını Bitcoin’e yatıracak. Şirket yaptığı açıklamada, Tether’in tüm bBitcoin varlıklarını kendi kendine saklayacağını söyledi. İlk çeyreğin sonu itibariyle rezervlerinin yaklaşık yüzde 2’sini oluşturan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’e sahipti.

tetherin hakimiyeti gucleniyor Hcxk

Tether, son on yılda etkileyici getiriler sicili ile Bitcoin’in harika bir yatırım seçimi olduğuna inandığını söyledi. Bitcoin’in fiyatı son on yılda yaklaşık yüzde 22.000 arttı. Bitcoin şu anda 2021 zirvesinin yaklaşık yüzde 60 altında, yaklaşık 26.750 dolardan işlem görüyor. Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin sürekli olarak dayanıklılığını kanıtladı ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıktı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala