Son 24 Saatte Piyasaya 100 Milyar Dolardan Fazla Giriş Oldu

son 24 saatte piyasaya 100 milyar dolardan fazla giris oldu

Kripto para piyasasının büyük bir kısmı aşağı yönlü hareketine devam ediyor. Düşüş baskısıyla geçen birkaç haftanın ardından lider kripto para birimi Bitcoin, tekrar 30.000 dolar seviyesine yükseldi. Bununla birlikte altcoin’lerde de yükselişler görüldü.

Kripto Piyasasına 24 Saatte 108 Milyar Dolar Girdi

Son 24 saatte küresel kripto para piyasasına 100 milyar doların üzerinde nakit akışı oldu. Piyasanın değeri 1.1 trilyon dolara kadar gerilerken, şimdilerde değer CoinGecko verilerine göre 1.3 trilyon seviyesinde ve yüzde 8.6 oranında artmış durumda.

son 24 saatte piyasaya 100 milyar dolardan fazla giris oldu

Piyasa, son 24 saatte 108 milyar doların girdiği söyleniyor.

Buradan hareketle, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ani düşüşünün yavaşladığını söylemek mümkün. Bitcoin’in 30.000 dolarlık kritik psikolojik eşiği geçmiş olması da pozitif bir işaret. Tabii bu atmosferde ileriye dönük ne olacağını tahmin etmek oldukça zor. Terra Blockchain ağının yaşadığı zorluklar, LUNA ve UST’nin değerinin oldukça aşağı inmesi ve Binance gibi önemli bir borsada delist edilmeleri, piyasada bir panik havası oluşturdu denebilir. LUNA, sadece bir gecede yüzde 99’dan fazla değer kaybetti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
464.569,02 TL 5,84%
ethereumETH/TRY
31.883,03 TL 7,08%
tetherUSDT/TRY
15,41 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
15,45 TL 0,50%
binance-coinBNB/TRY
4.564,65 TL 10,01%
xrpXRP/TRY
6,56 TL 11,50%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,59%
binance-usdBUSD/TRY
15,49 TL 0,44%
solanaSOL/TRY
792,12 TL 15,36%
polkadotDOT/TRY
165,47 TL 22,67%
Bağlantıyı kopyala