Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a Üç Ay Süre Verdi

singapur yuksek mahkemesi vaulda uc ay sure verdisd

Singapur merkezli kripto para borsası Vauld, ilk olarak çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkarttığını belirtip ardından para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurmuştu. Vauld ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ederken son olarak çıkan haberlere göre; Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a seçeneklerini araştırmaya devam etmesi için üç ay süre verdi.

Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a Ek Süre

Singapur Yüksek Mahkemesi, geçen ay müşterilerin para çekme işlemlerini durduran Vauld’a seçeneklerini araştırmaya devam etmesi için üç ay süre verdi.

Bunun yanında elde edilen bilgilere göre Singapur Yüksek Mahkemesi’nin bugün yapılan duruşmada Vauld’a 7 Kasım’a kadar ek süre verildi. Mahkeme ayrıca Vauld’dan bir alacaklılar komitesi oluşturmasını da istedi.

singapur yuksek mahkemesi vaulda uc ay sure verdi

Vauld, 8 Temmuz’da yapılan bir moratoryum başvurusu kapsamında altı aylık bir uzatma istiyordu. Üç aylık uzatma, Vauld’un hoşnutsuz alacaklılarının, yeniden yapılandırma seçeneklerini araştırırken şirkete karşı herhangi bir yasal işlem başlatamayacağı veya devam ettiremeyeceği anlamına geliyor.

Hatırlatmak gerekirse kripto borç veren Nexo, Vauld’u potansiyel olarak satın almak için bir süreç başlatmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
382.355,76 TL 7,33%
ethereumETH/TRY
29.502,47 TL 10,64%
tetherUSDT/TRY
18,08 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,06 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.158,71 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,05%
cardanoADA/TRY
8,34 TL 6,87%
solanaSOL/TRY
663,78 TL 4,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,35%
Bağlantıyı kopyala