bitcoinBTC/TRY
738.755,74 TL 0,08%
ethereumETH/TRY
45.980,55 TL 0,56%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.887,51 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
14,19 TL 3,47%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
45.947,38 TL 0,57%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
557,31 TL 1,33%

Paylaş

SBF’ye yönelik bir suçlamanın düşürülmesi talebi

Sam Bankman Frieda 220 Milyon Dolarlik Anlasma Icin Dava

ABD’de Sam Bankman-Fried davası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Savcılar, FTX‘in kurucusu SBF‘ye karşı yasadışı kampanyalar için komplo kurduğu iddiasının düşürülmesini talep etti. SBF, daha önce söz konusu suçlamaya itiraz etmişti.

savcilar sbfnin internet erisimini sinirlandirmak istiyor 2

SBF davasında yeni gelişme

ABD savcısı Damian Williams, Bahamalar’ın SBF‘yi ilgili suçlamayla iade etmeyi kabul etmediği konusunda hükümeti bilgilendirdi. Williams, bölge mahkemesi hakimi Lewis Kaplan’a savcıların bu suçlamadan dolayı davayı mahkemeye taşımayacağını söyledi. Williams, “Bahamalar, kampanya katkıları konusunda sanığı iade etme niyetinde değil” ifadelerini kullandı.

SBF, daha önce söz konusu suçlamaya itiraz etmişti. Suçlamanın iade anlaşmasından sonra yapılarak, iki ülke arasındaki anlaşmayı ihlal ettiğini ifade etmişti. FTX‘in kurucusuna 13 suçlama yöneltilmişti. Suçlamaların sekizinin detayları aralık ayında paylaşılmıştı. Beş suçlama ise şubat ve mart aylarındaki iddianamelerde yer almıştı.

SBF davaları, ek suçlamalar nedeniyle Ekim 2023 ve Mart 2024 yapılması planlanan ayrı duruşmalara bölündü. Eski FTX CEO’su dolandırıcılık, kara para aklama, Çinli yetkililere rüşvet vermek gibi iddialarla suçlanırken, SBF tarafı bu iddiaları reddetmişti.

FTX‘in kurucu ortağı SBF’nin kripto para borsasını kötü yönettiği iddiasıyla ilgili olarak bir suçlamayla daha karşı karşıya kalabileceği kaydedildi.

Etiketler:
Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala