SBF’nin Telefon Kullanımı ve Video Oyun Oynama Hakkı Elinden Alınıyor

sbfnin telefon kullanimi ve video oyun oynama hakki elinden aliniyor

Bir zamanların en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in kurucu ortaklarından olan ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in ev hapsi devam ediyor. Daha önce telefon ve internet kullanımı sıkça tartışılan Sam Bankman-Fried’in bu hakları elinden alınıyor.

Sam Bankman-Fried İçin Geri Sayım Başladı

Ev hapsi devam eden Sam Bankman-Fried’in geçtiğimiz aylarda telefon ve internet kullanımı gündem olmuştu. Yetkililer Sam Bankman-Fried’in bu teknolojilere erişiminin engellenmesi için düğmeye bastı. Yaşanan son gelişmelerin ardından Sam Bankman-Fried’in akıllı telefon kullanması ve video oyunları oynaması için sadece birkaç günü kaldı.

sbfnin telefon kullanimi ve video oyun oynama hakki elinden aliniyor 2

Bir yargıç, Sam Bankman-Fried’in internet ve elektronik cihaz kullanımına dair katı koşullar da dahil olmak üzere yeni kefalet şartlarının uygulanmasının önümüzdeki haftaya ertelenmesi talebini kabul etti.

Söz konusu kuralların uygulamaya girmesinin ardından Sam Bankman-Fried, internete erişemeyen yeni bir telefona geçiş yapacak. Dizüstü bilgisayarı sadece izin verilen internet sitelerine erişebilecek ve yoğun şekilde takip edilebilen yeni bir bilgisayarla değiştirilecek. Son olarak tutuklanmasından önce sıkı bir video oyun tutkunu olduğunu dile getiren Sam Bankman-Fried’in sohbet ya da sesli iletişimi olan oyunlara olan erişimi de engellenecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
616.814,41 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
42.785,79 TL 0,05%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.031,60 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
23,35 TL 0,20%
xrpXRP/TRY
12,24 TL 0,93%
staked-etherSTETH/TRY
42.744,55 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,45 TL 1,81%
dogecoinDOGE/TRY
1,58 TL 0,23%
solanaSOL/TRY
434,79 TL 0,29%
Bağlantıyı kopyala