Savcılar SBF’nin İnternet Erişimini Sınırlandırmak İstiyor

savcilar sbfnin internet erisimini sinirlandirmak istiyor

Geçtiğimiz yıl iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucu ortaklarından birisi olan Sam Bankman-Fried ev hapsi cezasını çekmeye devam ediyor. Federal savcılar, FTX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in son zamanlarda bir hayli tartışma konusu olan internet erişimi hakkında yeni adımlar atıyor. Bu noktada savcılar, Sam Bankman-Fried’in sadece onaylı internet sitelerine erişim sağlamasını öneriyor.

SBF’nin Sadece Onaylı İnternet Sitelerine Erişimi İsteniyor

Ev hapsi devam eden Sam Bankman-Fried’in internet erişimi için VPN kullanması savcıları harekete geçirmişti. Federal savcılar, Sam Bankman-Fried’in VPN ile internet kullanmasının yasaklanmasını ve sadece onaylı internet sitelerine erişim sağlaması için çalışmalara başladı.

savcilar sbfnin internet erisimini sinirlandirmak istiyor 2

Savcılar tarafından kısa bir süre önce hazırlanan mektuba göre, Sam Bankman-Fried’in internet erişiminin kısıtlanması istendi. Hazırlanan mektuba göre Sam Bankman-Fried’in beyaz listeye alınmış internet sitelerinin yanı sıra savunmasıyla ilgili çevrimiçi araçlardan oluşan seçilmiş bir listeyle internet kullanımının sınırlandırılması öneriliyor. Savcılar tarafından onaylanan internet siteleri arasında Reuters, Bloomberg, New York Post ve Cointelegraph gibi internet siteleri yer alıyor. Bunların yanında SBF’nin Spotify, Netflix, Amazon ve Uber eats internet sitelerine de erişmesi düşünülüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.395,12 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.471,93 TL 0,53%
tetherUSDT/TRY
19,21 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.181,11 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 5,17%
cardanoADA/TRY
6,71 TL 3,09%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,60%
staked-etherSTETH/TRY
33.413,68 TL 0,52%
matic-networkMATIC/TRY
20,65 TL 2,60%
Bağlantıyı kopyala