Saat Şirketi Breitling, SHIB ve BTC’yi Ödeme Seçeneklerine Ekledi

saat sirketi breitling shib ve btcyi odeme seceneklerine ekledi

Kripto paraları ödeme seçenekleri arasına ekleyen şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle büyük şirketlerin kripto paraları ödemelerde kabul etmesiyle birlikte piyasa daha hızlı büyümeye başladı. Bu kez saat şirketi Breitling, ödeme seçeneklerine Shiba Inu ve Bitcoin‘i eklediğini duyurdu.

Lüks Saat Şirketi Breitling, Kripto Ödemelerini Kabul Edecek

İsviçreli lüks saat üreticisi Breitling, kripto ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla Shiba Inu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödemelerde kabul etmeye başladı.

BitPay, Bitcoin ve Shiba Inu’nun yanı sıra Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Wrapped Bitcoin, USD’ye sabitlenmiş beş stabilcoin (BUSD, DAI, GUSD, USDC ve USDP) ve birçok kripto para birimlerini de destekliyor. Breitling’da, bu kripto para birimleri ile ödeme yapabilir.

saat sirketi breitling shib ve btcyi odeme seceneklerine ekledi

İsviçreli lüks saat şirketleri Tag Heuer ve Hublot da, BitPay aracılığıyla Shiba Inu olmak üzere birçok kripto para birimini de ödemelerde kabul edeceklerini açıklamıştı.

Ayrıca popüler meme token Shiba Inu‘nun topluluğu, BONE yönetişim token’ının arzını 250 milyon ile sınırlamak için oy kullanmıştı. Topluluk üyelerinin yaklaşık yüzde 98’i, merkeziyetsiz özerk bir kuruluş olan Doggy DAO aracılığıyla teklifin lehinde oy kullandı. 

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala