Robinhood’un Twitter Hesabı Hacklendi

robinhoodun twitter hesabi hacklendi

Komisyonsuz borsa uygulaması Robinhood’un Twitter hesabı bir hack saldırısına maruz kaldı. Gerçekleştirilen hack saldırısında saldırganlar sahte bir kripto projesini tanıtmak için paylaşım yaptı.

Robinhood’un Twitter Hesabından Dolandırıcılık Paylaşımları

Son zamanlarda Sam Bankman-Fried’in kurucusu olduğu FTX ile bağlantılı hisseleriyle gündeme gelen Robinhood’un Twitter hesabı hacklendi. Şirketin resmi Twitter hesabı, dolandırıcıların sahte bir kripto projesini tanıtmak amacıyla kullanıldı.

robinhoodun twitter hesabi hacklendi 2

Saldırganlar, Binance Smart Chain’de 0,0005 dolar karşılığında kullanılabileceğini söyledikleri $RBH isimli yeni bir tokenin piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Blockchain Explorer verilerine göre, bağlantı kapatılmadan önce yaklaşık 25 kişi dolandırıcılık token’ini satın aldı. Satın alınan toplam miktarın ise 8.000 dolar civarında olduğu görüldü.

Yapılan hack saldırısı tespit edildikten sonra bazı Twitter kullanıcıları, işlemlerin sahte hesaba Binance cüzdanlar aracılığıyla gönderildiğini tespit etti. Konu hakkında açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, hack saldırısına dair güvenlik ekiplerinin bu durumu fark ettiğini ve daha fazla soruşturma yapılana dek hesabın kilitlendiğini söyledi. Son olarak Chainanalysis araştırmasına göre, kripto para saldırıları 2022 yılında hızla arttı ve yıl boyunca kaybedilen varlıklar 3 milyar doları geride bıraktı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.517,61 TL 3,09%
ethereumETH/TRY
30.935,69 TL 4,57%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.964,42 TL 3,52%
xrpXRP/TRY
7,80 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 3,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,43%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,51%
Bağlantıyı kopyala