Ripple ve SEC Davasında Bulmaca Çözülüyor

ripple ve sec davasinda bulmaca cozuluyor

Blockchain şirketi Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava devam ediyor. Dava ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ederken davada 3 bin Ripple (XRP) sahibinin ifadelerinin yer alacağı öğrenildi.

Ripple ve SEC Davasında Sona Geliniyor

Kripto şirketi Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada 3 bin XRP sahibinin ifadesine başvurulacağı açıklandı. Kanunda beyanname olarak isimlendirilen noter onaylı ifadeler doğrudan Ripple tarafından toplandı.

XRP sahiplerinin ifadelerinin toplanması, bu grubu SEC’e karşı açılan bir sınır davasında da temsil eden XRP destekçisi avukat ve aktivist John Deaton’un öncülük ettiği adımlar sayesinde gerçekleşti.

XRP sahiplerinin beyanlarını mahkemeye sunmak, başka bir Avukat Jeremy Hogan’a göre, Ripple ve SEC arasındaki uzun süredir devam eden dava bulmacasının son parçası. Bu beyanlarla birlikte SEC’in Ripple’a açtığı davada gerekçe olarak gösterdiği menkul kıymetler suçlamasına iki argümanla yanıt veriliyor.

Bu argümanlardan ilkine göre, kripto para birimi ödeme olarak ve diğer yatırım dışı amaçlar için kullanılmak üzere satın alındı. Bir diğer yandan belgelerde Ripple alımlarını yatırım amaçlı olarak aldığını belirten az sayıdaki kullanıcı da geri dönüşlerin Ripple tarafından değil kur farkından geldiğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
445.765,17 TL 1,94%
ethereumETH/TRY
30.744,20 TL 2,32%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.918,70 TL 2,02%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,06%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 1,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala