bitcoinBTC/TRY
1.269.247,71 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
67.952,21 TL 0,73%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
6.942,29 TL 1,87%
xrpXRP/TRY
19,70 TL 4,02%
solanaSOL/TRY
2.191,25 TL 3,23%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.104,37 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
17,65 TL 15,54%
dogecoinDOGE/TRY
2,89 TL 1,79%

Paylaş

Ripple, NFT Projesi için İş Ortaklarını Açıkladı

1049584372 0 77 1024 653 1920x0 80 0 0 3ed14fb14a078ca16e7db976bec759b9

Blockchain çözümleri şirketi Ripple, 250 milyon dolarlık Yaratıcı Fonu aracılığıyla, farklı NFT projeleri için yaklaşık 4.000 yaratıcının işe alındığını duyurdu.

Ripple NFT Projesini Genişletiyor

Küresel ödemeler ve Blockchain çözümleri sağlayıcısı Ripple’a göre, fonun ilk kez Eylül 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana 4000’e yakın başvuru aldı. Ayrıca Ripple, NFT odaklı fon için başvuruların farklı kategorilerdeki kişilerden geldiğini de doğruladı.

Ripple ayrıca yararlanıcıların; sanatçılar, müzisyenler, oyun tasarımcıları ve inşaatçılar gibi bağımsız yaratıcıları içerdiğini de belirtti.

Bunun yanında fondan yararlanacak yüksek profilli yaratıcılardan bazıları arasında yazar, yapımcı ve girişimci Justin Bua, film yapımcısı Steven Sebring ve xPunks yer alıyor.

RippleX RippleX Genel Müdürü Monica Long konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

NFT’lerin dijital deneyimler ve ödüllerden sanatçı telif haklarına, gerçek dünya varlıklarının ortak mülkiyetine ve daha fazlasına kadar kripto alanında gerçek bir faydası olduğunu çok hızlı bir şekilde kanıtladı.

Ayrıca Ripple ekibi, NFT standartlarına yakın bir tokenlaştırma çalışmaları sürdürüyor. Ekip, bir yazılım sürümü güncellemesi ile Ripple’ın hali hazırda alt yapısında olan sisteme bu güncellemeyi de ekleyerek ek tokenlaştırma özellikleri eklenmesi planlanıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala