Revolut Kripto Para Borsası Kurmak İstiyor

revolut kripto para borsasi kurmak istiyor

Popüler dijital banka Revolut, kendi kripto para borsasını kurmak üzere operasyonlar ile ilgilenecek bir yönetici arıyor. LinkedIn üzerinden yayınlanan bir iş ilanına göre alınacak kişi, “Revolut kripto borsa mimarı ve yönetimi için teknik bir ekibe liderlik edecek birisi” olacak.

İş ilanında detaylara yer veren Revolut, kripto borsaları tarafından kullanılanlar gibi sipariş eşleştirme motorları oluşturma konusunda da deneyim sahibi birisini arıyor.

revolut kripto para borsasi kurmak istiyor 2

Revolut’dan Kripto Para Borsası Adımı

33 milyar dolar değerlemeye sahip İngiltere merkezli FinTech şirketi, birkaç yıldır kripto alım satım hizmetleri sunuyor. Eylül ayında Revolut’un Binance’in BNB’sine benzer kendi tokenini piyasaya sürmek istediğini de biliniyor. Yani Revolut Binance ve FTX’e katılarak borsaların arasına girebilir.

Son dönemde kripto para borsaları oldukça artmış durumda. Birçok alanda sektöre artan ilgi, beraberinde kripto para borsalarının rekabetini de arttırmış durumda. Bu rekabet ortamında borsalar da müşterileri platformlarına çekmek adına yeni girişimler düzenliyor.

Örneğin Coinbase, Binance ve FTX yakın zamanda ekosistemlerine NFT platformlarını da eklemişti. Diğer taraftan Robinhood, Kraken ve KuCoin gibi platformlar da düşük komisyon ücretleri, reklamlar ve promosyonlar ile rekabete katılıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 653.567,51 TL 0,50%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.204,26 TL 1,04%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.242,72 TL 2,89%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,12%
solana
Solana (SOL) 2.352,27 TL 1,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,46%
xrp
XRP (XRP) 11,40 TL 0,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,25%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,39 TL 1,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,62%
Bağlantıyı kopyala