Polkadot, Skynet’in SDK’sına Destek Getirdi

Polkadot Skynetin SDKsina Destek Getirdi

Kripto para sektöründe artan popülarite ile birlikte hem şirketler hemde Blockchain projeleri birbiri arasında sıkı bir rekabete girmiş durumdalar. Buna en büyük örnekler şüphesiz borsalar ve ölçeklendirme sorunlarına sahip olan Blockchain ağları. Son olarak bir geliştirici, enstrüman seti olan Skynet Substrate SDK, Polkadot ve Kusama alanlarında Skynet’in benimsenmesinin önündeki engelleri aşmaya hazırlandığını açıkladı.

Polkadot, Skynet’in SDK’sına Destek Sunacak

Skynet Labs direktörü Kaylei Atchley tarafından yapılan resmi duyuruya göre, merkeziyetsiz veri depolama platformu olan Skynet, Substrate-centric SDK’sını yayınladı.

Substrate, Polkadot (veya daha deneysel varyantı Kusama) tarafından güvence altına alınabilen ve birbirine bağlanabilen bağımsız, modüler Blockchain ağları oluşturmak için bir çerçeve imkanı sunuyor.

Öyle ki Nisan 2022’den itibaren, Polkadot’un (DOT) her parachain’i ve deneysel “kardeş zinciri” Kusama (KSM), zincir dışı depolama için Skynet’i doğal olarak kullanabilir olacak.

Son olarak merkeziyetsiz bir veri yayın mekanizması olan Off-chain Workers, dApp’lerin Skynet node’larını içeriği yüklemesine, indirmesine ve değiştirmesine izin vermek için bir Skynet portalıyla etkileşime girecek şekilde ayarlanmış olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.719,95 TL 0,38%
ethereumETH/TRY
32.237,82 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
15,61 TL 0,10%
binance-coinBNB/TRY
4.716,50 TL 0,57%
xrpXRP/TRY
6,75 TL 0,67%
cardanoADA/TRY
8,86 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
879,12 TL 2,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,56 TL 0,19%
polkadotDOT/TRY
167,61 TL 0,94%
Bağlantıyı kopyala