bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,907.93 2.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,090.44 5.07%
bnb
BNB (BNB) $ 580.37 2.18%
solana
Solana (SOL) $ 168.61 5.82%
xrp
XRP (XRP) $ 0.523918 1.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.482249 5.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.155234 3.69%

PayPal’ın yeni Stablecoin lansmanı Tether’i etkilemeyecek

paypalin yeni stablecoin lansmani tetheri etkilemeyecek

PayPal‘ın yeni stablecoin’i (PYUSD) piyasaya sürülürken, Tether CTO’su Paolo Ardoino, bu yeni oyuncunun Tether’in USDT’si üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağı görüşünde. Ardoino, Tether’in ABD pazarında aktif olmamasının ve şirketin gelişmekte olan piyasalara odaklanmasının, PYUSD’nin Tether için bir tehdit oluşturmadığı anlamına geldiğini dile getirdi.

Tether CTO’sundan PayPal Açıklaması

Tether CTO’su Paolo Ardoino, PayPal’ın yeni stablecoin lansmanının Tether’in USDT’si üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacağını belirtti. Bugün duyurulan PayPal stablecoin’i (PYUSD), ABD’de kullanılacak, ki bu Tether’in aktif olmadığı bir pazar. Ardoino, bu durumun Tether’e doğrudan bir tehdit oluşturmadığına inanıyor.

Ardoino yaptığı açıklamada, PYUSD’nin olası uluslararası piyasaya sürülmesi konusunda ise daha olumlu bir bakış açısına sahip olduğunu ifade etti. Ardoino’ya göre, ABD’de yeni bir stablecoin’in varlığı, Mastercard ve Visa’nın pazarını sarsabilir ve sektörün büyümesine ve akıllı düzenlemelere doğru ilerlemesine yardımcı olabilir.

PYUSD lansmanının Tether için yararlı olabileceği bir diğer yönü, ABD merkezli rakipler üzerinde olumlu bir etkisinin olabileceği düşüncesi. Ardoino, özellikle ABD pazarına yoğunlaşmış olan Circle’ın USDC stablecoin’i üzerine imada bulunarak, bu durumun Tether için rekabeti azaltabileceğini belirtti. Ardoino, Tether’in stratejisinin, ABD pazarı yerine, gelişmekte olan pazarlara ve ülkelere odaklanmak olduğunu vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala