Orta Afrika Cumhuriyeti, Kripto Çalışmasını Erteledi

orta afrika cumhuriyeti kripto calismasini ertelediasff

Nisan 2022’de Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin‘i yasal olarak kabul ettiğini açıklamıştı. Ülkenin kripto para birimleriyle yakından ilgilendiği biliniyordu. Çıkan son haberlere göre Orta Afrika Cumhuriyeti, sango kripto parasını gelecek yıla kadar listelemeyeceğini açıkladı.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Kripto Çalışmasını 2023’ün İlk Çeyreğine Erteledi

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin ulusal kripto para birimi Sango’nun listelenmesi 2023’ün ilk çeyreğine ertelendi. Orta Afrika Cumhuriyeti Başkanı Faustin-Archange Touadéra, Temmuz ayında Sango Coin’i ülkenin ulusal kripto para birimi olarak ilan etmişti. Aynı zamanda ülkenin maden kaynaklarını simgeleştirme planlarının bir parçası olarak kullanılmak üzere ayarlanmıştı.

orta afrika cumhuriyeti kripto calismasini ertelediasd

Orta Afrika Cumhuriyeti, yaptığı açıklamada, “mevcut piyasa koşullarını” ve “pazarlama nedenlerini” gerekçe göstererek ulusal kripto para birimini listelemeyi ertelediğini söyledi.

Ayrıca, kripto para sahiplerinin şu anda bir yıl boyunca kilitli olan ve satılamayan token’larının yüzde 5’ine kadarını satmalarına olanak tanıyacak bir güncelleme de ertelendi. Reuters’in Sango web sitesindeki verilere göre; ilk satış hedefinin yaklaşık yüzde 7,9’una ve ikincisinin sadece yüzde 0,01’ine ulaştıktan sonra, sadece 1,66 milyon dolar değerinde Sango satıldığını gösteriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala