OpenSea, Arbitrum Nova Desteği Sunmaya Başladı

opensea arbitrum nova destegi sunmaya basladi

Dünyanın en büyük NFT pazar yeri olan OpenSea, kullanıcılara ve içerik üreticilerine olan desteğini genişletiyor. Şirketin Twitter hesabından yapılan son açıklamaya göre OpenSea artık Arbitrum Nova desteği kazandı.

OpenSea Artık Nova Desteği Sunuyor

Düşük maliyetle veri kullanılabilirliği sağlamak için tasarlanmış bir Layer 2 Blockchain çözümüdür. Bu Blockchain ağına NFT’leri entegre eden OpenSea ile kullanıcılar, dijital koleksiyon parçaları satın alırken ya da satarken Nova’ya Ethereum’a göre daha ucuz erişebiliyor.

opensea arbitrum nova destegi sunmaya basladi 2

Eylül 2022’de OpenSea, Arbitrum Layer 2 ölçeklendirme ağını desteklemeye başlamıştı. Hem Nova hem de Arbitrum, Offchain Labs şirketi tarafından geliştiriliyor.

Dünyanın en popüler NFT pazar yeri OpenSea, Nova Blockchain ağındaki ilk NFT pazar yeri değil. Nova bununla birlikte popüler sosyal medya platformu Reddit’in topluluk puan token’larini barındırmak için de kullanılıyor. Son olarak konu hakkında açıklama yapan Arbitrum Chain, sosyal medya hesabı üzerinden OpenSea desteğinden dolayı büyük bir heyecan duyduğunu belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.071,92 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
29.604,07 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
18,89 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
18,87 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.855,99 TL 1,06%
xrpXRP/TRY
7,43 TL 4,35%
binance-usdBUSD/TRY
18,89 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
7,00 TL 4,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 5,90%
matic-networkMATIC/TRY
20,49 TL 5,68%
Bağlantıyı kopyala