NFT Tarafında Sanatın Bir Karşılığı Var!

Cem Güventürk’ün sunumuyla gerçekleşen “Sanatın NFT Hali” programının yeni bölüm konuğu Ozan Mutlu Dursun oldu. Ozan Mutlu Dursun ile NFT’nin geleceğinden bahsedildi. Ayrıca, teknolojinin ve dijital sanatın hayatımıza kattığı değerler hakkında konuşuldu.

Neler Konuşuldu?

Cem Güventürk, Ozan Mutlu Dursun NFT ile nasıl tanıştığını ve NFT projelerini sordu. Ozan Mutlu Dursun ise şu şekilde cevap verdi:

Yaklaşık 1 ya da 1,5 sene önce Murat Pak ismini duymamla başladı. Pandemi döneminde NFT’nin yeni yeni konuşulduğu ve yeni isimlerin ortaya çıktığı bir dönemde girdim. NFT’nin yüksek miktarda alınıp satılıp haber olduğu dönemde dedim güzel para var bu işte ben de gireyim diye düşündüm. O kafayla direkt atladım. Ama bu alana girince öyle olmadığını anladım. Bu şekilde girmiş bulundum.

Başta NFT’lere fotoğraf ile giriş yapanların sayısının az olduğunu belirten Cem Güventürk, Ozan Mutlu Dursun’a bu konuda bir dezavantaj yaşayıp yaşamadığını sordu. Dursun soruyu şöyle yanıtladı:

Bu konuyla ilgili bir sorun yaşadım aslında. Fotoğraf dediğinizde noktada sosyal medyada bile biraz arkaplanda kalmaya başladı diyebiliriz. Video daha rövanşta. NFT’ye girerken bu sorun vardı. Fotoğraf pek bu alanda yer bulamamıştı. Ben de napıcağım burada kafasıyla girdim.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.439,25 TL 0,53%
ethereumETH/TRY
38.078,16 TL 1,23%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.245,19 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
19,99 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
10,39 TL 8,20%
cardanoADA/TRY
7,56 TL 0,49%
staked-etherSTETH/TRY
38.046,97 TL 1,08%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,74%
solanaSOL/TRY
422,08 TL 3,98%
Bağlantıyı kopyala