NFT Platformu Magic Eden’dan Ethereum Müjdesi

NFT Platformu Magic Edendan Ethereum Müjdesi

NFT’ler artık hayatımızın hemen hemen her yerinde karşımıza çıkıyor. Bir tarafta dev şirketlerin NFT yatırımları artarken, diğer taraftan yeni ürünler ile kullanıcıların seçenekleri artırılıyor. Büyüyen sektör ise beraberinde rekabette de artmış durumda. bu rekabette hayatta kalmaya çalışan projeler ise yeni yükseltmeler ile rekabette tutunmaya çalışıyorlar. Son olarak Solana tabanlı NFT platformu Magic Eden, yeni Ethereum entegrasyonunu duyurdu.

NFT Platformu Magic Eden'dan Ethereum Müjdesi

NFT Platformu Magic Eden’dan Ethereum Entegrasyonu

Magic Eden Solana Blockchain ağı üzerindeki NFT pazarında yüzde 90’ın üzerinde bir dominasyon ile liderliğini açık ara koruyor. Bu yüksek rekabet farklı, platformun kullanıcılar tarafından merkezileşmesi endişelerine kapılmasına neden oldu. Öyle ki bir takım teknik bilgisi olan kullanıcılar, platformunda büyüklüğü sebebiyle saldırılara açık olduğunu ve beraberinde bu merkezileşmenin kullanıcıların varlıklarına zarar verebileceği düşünülüyordu.

Bu yorumlar üzerine duyurulan bu Ethereum entegrasyonu, şirketin büyüyen NFT pazarında en üst nokta için önemli bir adım olarak görülüyor. DappRadar’dan alınan verilere göre, Magic Eden, ekosistem ticaretinin yüzde 90’ından fazlasını barındıran Solana dijital koleksiyon ürünlerinin şu anki lideri konumunda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
559.397,70 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
38.395,45 TL 0,65%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.303,17 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,44 TL 5,86%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.352,34 TL 0,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,19%
solanaSOL/TRY
429,55 TL 3,87%
Bağlantıyı kopyala