New York Belediye Başkanı Bitcoin ile Maaş Alacak

new yorkun belediye baskani bitcoin ile maas alacak

New York’un yeni Belediye başkanı Eric Adams, Twitter üzerinden maaşını Bitcoin şeklinde alacağını açıkladı. Salı günü Suarez, bir sonraki maaş çekini “%100 Bitcoin olarak” alacağını söyleyen bir tweet attı.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, salı günü attığı bir tweet’te maaşını Bitcoin olarak alacağını açıklamıştı. Kısa bir süre sonra yeni New York Belediye Başkanının da maaşını Bitcoin (BTC) olarak alacağını açıklaması dikkat çekti.

new yorkun belediye baskani bitcoin ile maas alacak 2

New York Belediye Başkanı Maaşını Bitcoin Olarak Alacak

Eric Adams Çarşamba günü New York Belediye Başkanı seçildi. Adams, 1989’da bir dönem görev yapan David Dinkins’in ardından Big Apple’ın ikinci Siyah belediye başkanı olacak.

Yeni başkan kripto para birimini destekleme niyetini açıkça ortaya koyuyor. Çarşamba günü Bloomberg röportajında, “iş dostu bir şehir” olmak istediğini ve bunun bir kısmının “Bitcoin ve kripto para biriminin büyümesini neyin engellediğini” araştırmayı içerdiğini söylemişti.

Şu anda Adams’ın Bitcoin’de tam olarak nasıl ödeme almayı planladığı belli değil, ancak potansiyel olarak NFL oyuncusu Aaron Rogers’ın liderliğini takip edebileceği düşünülüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 701.427,72 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.181,32 TL 9,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.019,64 TL 6,03%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 1,23%
solana
Solana (SOL) 2.772,19 TL 10,88%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 11,22%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,92%
xrp
XRP (XRP) 11,44 TL 9,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 394,09 TL 9,63%
terra-luna
Terra (LUNA) 945,49 TL 9,27%
Bağlantıyı kopyala