bitcoinBTC/TRY
1.097.007,53 TL 0,78%
ethereumETH/TRY
59.208,76 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.618,64 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 1,20%
solanaSOL/TRY
1.751,92 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,20%
staked-etherSTETH/TRY
59.228,45 TL 0,42%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 2,45%
dogecoinDOGE/TRY
2,37 TL 0,96%

Paylaş

Microsoft’un Başkanı Brad Smith’den Yapay Zeka Çağrısı

microsoftun baskani brad smithden yapay zeka cagrisifdg

Son dönemde yapay zeka en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Sektörün önde gelen isimleri de yapay zeka konusunda değerlendirmelerde bulunuyor. Son olarak Microsoft’un başkanı Brad Smith yapay zeka konusunda açıklamalarda bulundu.

Microsoft’un Başkanı Brad Smith Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Big Tech şirketi Microsoft’un başkanı Brad Smith, yapay zeka gelişimindeki büyük bir ivmenin ortasında hükümetleri daha hızlı hareket etmeye ve şirketleri hızlandırmaya çağırdı. Smith, yapay zekanın potansiyel risklerini azaltabilecek düzenlemeler önerirken bu çağrıyı yaptı. Şirket, diğer şeylerin yanı sıra şirketlere kritik altyapıyı kontrol eden yapay zeka sistemleri için güvenlik frenleri uygulamaya ve yapay zeka için daha geniş bir yasal ve düzenleyici çerçeve geliştirmeye çağırdı.

Smith, yaptığı açıklamalar ile AI teknolojisinin hızlı gelişimi konusunda çağrıda bulunun isimler arasında yer aladı. AI’daki ilerlemelerin baş döndürücü hızı, mahremiyete yönelik tehditler, otomasyon yoluyla iş kayıpları ve sosyal medyada rutin olarak dolandırıcılık ve dezenformasyon yayan son derece ikna edici derin sahte videolar dahil olmak üzere birçok zararlı gelişmeye şimdiden yol açtığını söyleyebiliriz.

Microsoft yöneticisi, hükümetlerin tüm eylem yüküne katlanmaması gerektiğini ve şirketlerin de sınırsız yapay zeka geliştirme risklerini azaltmak için çalışmaları gerektiğini söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala