Mercado Libre, Kripto Para Birimini Piyasaya Sürdü

mercado libre kripto para birimini piyasaya surdu

Latin Amerika’da faaliyet gösteren e-ticaret devi Mercado Libre, son dönemde kripto para birimlerine olan desteğiyle biliniyor. Şirket tarafından yapılan son açıklamada, Mercado Libre’nin kendi kripto para birimi olan Mercado Coin’in Brezilya’da piyasaya sürüldüğü belirtildi.

Mercado Libre, Mercado Coin İsimli Kripto Parasını Duyurdu

Arjantin merkezli e-ticaret devi Mercado Libre, şimdilik Brezilya pazarı için kendi kripto para birimini piyasaya sürüyor. Şirket tarafından düzenlenen basın toplantısında, yeni bir sadakat programının bir parçası olacak olan Mercado Coin isimli bir kripto para biriminin lansmanı yapıldı. Mercado Coin’in ilk olarak Brezilya’da piyasaya sürüldüğü ve müşterilerin e-ticaret platformu aracılığıyla yapacakları satın alımlar için geri ödeme alımlarına izin vereceği belirtildi.

mercado libre kripto para birimini piyasaya surdu 2

Mercado Libre, kullanıcıları daha sonra Mercado Coin’i yeni satın almalar için kullanmanın yanında şirketin finansal hizmetler birimi olan Mercado Pago üzerinde takas etmek için de kullanabilecekler. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Mercado Coin’in Brezilya’daki 500.000 müşterinin kullanımına sunulduğu belirtildi. Şirket Ağustos ayı sonuna kadar 80 milyon kullanıcının Mercado Coin’e erişmesini bekliyor. Şirket ayrıca Mercado Coin’i kısa süre içerisinde diğer ülkelerde de kullanıma sunacağını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
373.425,77 TL 1,23%
ethereumETH/TRY
25.066,56 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.436,26 TL 1,73%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
9,19 TL 2,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,56 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
7,99 TL 1,64%
solanaSOL/TRY
627,08 TL 1,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 1,31%
Bağlantıyı kopyala