bitcoinBTC/TRY
1.272.183,08 TL 1,57%
ethereumETH/TRY
68.139,03 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.895,31 TL 3,18%
xrpXRP/TRY
19,38 TL 4,00%
solanaSOL/TRY
2.102,86 TL 11,61%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
68.126,89 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
15,55 TL 17,87%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 6,11%

Paylaş

Liquid Global, Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

liquid global para cekme islemlerini durdurduasff

Kripto para borsası FTX tarafından satın alınan Liquid Global, FTX’in ABD’de iflas başvurusunda bulunmasının ardından tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu söyledi. Bunun yanında şirket, müşterilerin ne itibari para ne de kripto para alamayacağını ve ilerleyen süreçlerde daha fazla güncelleme sağlayacağını da belirtti.

Liquid Global, Para Çekme İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı

Japonya merkezli kripto para borsası Liquid, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, hem itibari hem de kripto para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Ayrıca platform, FTX krizi nedeniyle para çekme işlemlerini yapamadıklarını iddia etmişti. Bunun üzerine Liquid, yaptığı açıklamada kontrolleri sağladıklarını bir problem olmadığını söylemişti.

Liquid, geçen hafta FTX’in iflas başvurusunda adı geçen başka bir varlık olan Quoine tarafından işletiliyor. Quoine de yakın zamanda Singapur Para Otoritesi’ne kaydolmak için başvurdu. Ancak düzenleyici kurum, bu hafta FTX gelişmelerini dikkate alacağını açıkladı.

Bunun yanında belirtmek gerekirse Japon kripto para borsası Liquid Global, 2021 yılında uğradığı bir hack saldırısında 90 milyon dolar kaybetmişti. Saldırının ardından Liquid’e 120 milyon dolar kredi veren ve borsayı doğrudan satın almayı kabul eden FTX, çöküşüyle Liquid Global’i de yanında götürmüş oldu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala