Latin Amerika’daki Politikacılar, Bitcoin (BTC) Kabulü İçin Çağrıda Bulunuyor

Abone Ol:google-news
0
11/06/2021

Latin Amerika’daki politikacılar, El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) kabul etmesinden sonra, Bitcoin benimsenmesi için harekete geçti.

Parlamento üyesi Paraguaylı Carlitos Rejala, ülkesinin El Salvador’u takip etmesi için çağrıda bulunan ilk kişi oldu:

“Ülkemizin yeni nesille beraber gitmesi gerekiyor. Bu hafta dünyanın Paraguay’ı konuşmasını sağlayacak önemli bir projeye başlıyoruz.”

Ülke, ucuz hidroelektrik enerjisi ve yeni bir düzenleyici hamlesiyle kripto şirketlerini ülkeye çekmek istiyor. Bunun için parlamentoya bir yasa tasarısı sunulacak.

Panama’da da benzer bir açıklama geldi. Ülkenin parlamento üyesi Gabriel Silva şunları söyledi:

“Panama geride kalamaz. Gerçek bir teknoloji ve girişimcilik merkezi olmak istiyorsak kripto paraları desteklemeliyiz. Mecliste sunmak için bir teklif hazırlayacağız.

Arjantin diğer ülkelerden daha farklı ancak tehlikeli bir durumda yer alıyor. Ülkede enflasyon çok yüksek boyutlarda ve ülke sürekli para basıyor. Durum henüz kontrol altına alınabilmiş değil. Bu sebeple Bitcoin’in ülke içerisindeki şansı son derece yüksek. Ayrıca Arjantin hükümeti, Brezilya hükümeti gibi kripto paralara karşı dostane bir tavra sahip.

Kolombiya devlet başkanının danışmanı Jehudi Castro Sierra, Twitter üzerinden Square ve Jack Dorsey’Den alıntı yaptı ve ülkede Bitcoin benimmsenmesinin önemli ölçüde arttığını belirtti.

“Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştirir. Bu konuda en çok ilgimi çeken şey, onun temsil ettiği değerlerdir. Onu yaratan koşullar çok nadir, çok özel ve çok değerli ve hayatımda üzerinde çalışmaktan daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

Meksika’da senatör Indira Kempis ve kongre üyesi Eduardo Murat Hinojosa, kripto para birimlerini Temsilciler Meclisine tanıtmayı planlıyor.

Ekvador’da da bakan yardımcılığı yapan Julio Eduardo Clavijo Acosta da Bitcoin savunan isimler arasında yer alıyor. Hatta bunu ülkede bir harekata dönüştürmüş durumda.

Latin Amerika’da kripto paralara desteğin bu denli artması, yakın zamanda El Salvador gibi çıkış yapabilecek bir ülkenin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Kaynak: TrustNodes

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Cem Yavuz

1992 yılında İzmir'de doğan Cem, Tarih üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, kripto para sektörüne adım attı. 2017'den bu yana kripto para sektörü ile yakından ilgilenen Cem, Kriptomeda yayınlarından BTCHaber'de editör olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 317.322,88 TL 1,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.666,86 TL 2,57%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.060,92 TL 1,27%
cardano
Cardano (ADA) 12,79 TL 3,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,72 TL 3,09%
xrp
XRP (XRP) 7,33 TL 1,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,59 TL 0,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 184,95 TL 5,95%
uniswap
Uniswap (UNI) 191,22 TL 5,59%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap