Latin Amerika’daki Politikacılar, Bitcoin (BTC) Kabulü İçin Çağrıda Bulunuyor

bitcoin 1

Latin Amerika’daki politikacılar, El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) kabul etmesinden sonra, Bitcoin benimsenmesi için harekete geçti.

Parlamento üyesi Paraguaylı Carlitos Rejala, ülkesinin El Salvador’u takip etmesi için çağrıda bulunan ilk kişi oldu:

“Ülkemizin yeni nesille beraber gitmesi gerekiyor. Bu hafta dünyanın Paraguay’ı konuşmasını sağlayacak önemli bir projeye başlıyoruz.”

Ülke, ucuz hidroelektrik enerjisi ve yeni bir düzenleyici hamlesiyle kripto şirketlerini ülkeye çekmek istiyor. Bunun için parlamentoya bir yasa tasarısı sunulacak.

Panama’da da benzer bir açıklama geldi. Ülkenin parlamento üyesi Gabriel Silva şunları söyledi:

“Panama geride kalamaz. Gerçek bir teknoloji ve girişimcilik merkezi olmak istiyorsak kripto paraları desteklemeliyiz. Mecliste sunmak için bir teklif hazırlayacağız.

Arjantin diğer ülkelerden daha farklı ancak tehlikeli bir durumda yer alıyor. Ülkede enflasyon çok yüksek boyutlarda ve ülke sürekli para basıyor. Durum henüz kontrol altına alınabilmiş değil. Bu sebeple Bitcoin’in ülke içerisindeki şansı son derece yüksek. Ayrıca Arjantin hükümeti, Brezilya hükümeti gibi kripto paralara karşı dostane bir tavra sahip.

Kolombiya devlet başkanının danışmanı Jehudi Castro Sierra, Twitter üzerinden Square ve Jack Dorsey’Den alıntı yaptı ve ülkede Bitcoin benimmsenmesinin önemli ölçüde arttığını belirtti.

“Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştirir. Bu konuda en çok ilgimi çeken şey, onun temsil ettiği değerlerdir. Onu yaratan koşullar çok nadir, çok özel ve çok değerli ve hayatımda üzerinde çalışmaktan daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

Meksika’da senatör Indira Kempis ve kongre üyesi Eduardo Murat Hinojosa, kripto para birimlerini Temsilciler Meclisine tanıtmayı planlıyor.

Ekvador’da da bakan yardımcılığı yapan Julio Eduardo Clavijo Acosta da Bitcoin savunan isimler arasında yer alıyor. Hatta bunu ülkede bir harekata dönüştürmüş durumda.

Latin Amerika’da kripto paralara desteğin bu denli artması, yakın zamanda El Salvador gibi çıkış yapabilecek bir ülkenin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 402.408,32 TL 0,39%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.429,40 TL 3,04%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 3,90%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.494,48 TL 2,69%
xrp
XRP (XRP) 9,03 TL 3,55%
solana
Solana (SOL) 1.154,44 TL 13,48%
polkadot
Polkadot (DOT) 292,28 TL 2,45%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,06 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,05%
Copy link
Powered by Social Snap