Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (1-7 Ocak)

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 1 7 ocakd

Kripto para sektörü her geçen gün yeni haberlere ev sahipliği yapıyor. Biz de sizler için haftanın öne çıkan haberlerini derledik Şimdi kripto sektöründe geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Birlikte inceleyelim.

Genesis, Personelinin Yüzde 30’unu İşten Çıkardı

Konu hakkında bilgi sahibi olan bir kişinin aktardığı bilgilere göre, Digital Currency Group çatısı altında çalışmalarını sürdüren Genesis, personelinin yüzde 30’unu işten çıkararak küçülme kararı aldı.

Kaynak tarafından yapılan açıklamaya göre, yapılan bu son işten çıkarma hamlesiyle birlikte şirketin çalışan sayısı 145’e indi. Şirket daha önce Ağustos 2022’de iş gücünün yüzde 20’sini işten çıkarma kararı almıştı.

Twitter’da Veri İhlali İddiası! 200 Milyon Kullanıcının Özel Bilgileri Sızdırıldı

Son dönemde hack ve dolandırıcılık olayları bir hayli artış göstermeye başladı. Bu kez çıkan haber 200 Twitter kullancısının özel bilgilerinin sızdırılması. Aralık 2022’nin son haftasında 400 milyon kullanıcının özel bilgilerinin açığa çıktığı bir ihlalin ardından 200 milyon Twitter kullanıcısının e-posta adresleri de dahil olmak üzere özel bilgileri satışa çıkarıldı.

ABD Adalet Bakanlığı, FTX Bağlantılı Robinhood Hisselerine El Koyuyor

Kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı olan Sam Bankman-Fried’in yatırımlarından birisi olan Robinhood hisseleri kısa bir süre önce toplu davanın konusu olmuştu. ABD Adalet Bakanlığı, FTX ile ilişkili Robinhood hisselerine el koymaya hazırlanıyor.

Kripto Vergisinin Faturası 3.8 Milyar Dolar

Hindistan’ın kripto vergisi ile ilgili yaptığı düzenlemenin yerel borsalara etkilerine ilişkin ilk veriler geldi. Geçen yılın şubat ayında açıklanan ve nisan ayında uygulamaya giren kripto vergi düzenlemesine ilişkin sonuçlar pek iç açıcı değil. Son araştırma raporları, vergi yasağının hükümetin hedeflerine ulaşmasında yardımcı olamadığını ortaya koydu. Mevcut senaryonun devam etmesi halinde ise yerel borsaların hayatta kalmakta zorlanacağı belirtiliyor.

ABD Merkez Bankası, Bankaları Kripto Hakkında Uyarıyor

ABD Merkez Bankası (Fed) ve diğer düzenleyiciler, salı günü bankacılık sistemi için bir kripto uyarısı yayımladı. Söz konusu açıklama geleneksel borç verenlerin dijital varlıklarla nasıl başa çıktığına dair herhangi bir yeni politikayı genişletmiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.980,54 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
30.737,82 TL 2,02%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.174,71 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 1,92%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 2,54%
okbOKB/TRY
843,30 TL 10,23%
Bağlantıyı kopyala