Kripto Ödemeleri Şirketi Ramp, 52.7 Milyon Dolar Yatırım Aldı

kripto odemeleri sirketi ramp 52 7 milyon dolar yatirim aldi

Kripto para odaklı ödeme altyapısı girişimi Ramp, yeni bir A Serisi yatırım turunu tamamladı. Balderton Capital liderliğinde yönetilen yatırım turunda girişim, 52.7 milyon dolar yatırım aldı.

Kripto Ödemeleri Girişimi Ramp, Yeni Yatırım Turunu Tamamladı

Varşova merkezli kripto girişimi Ramp, ekim ayında 30 milyon dolarlık yatırım alarak 300 milyon dolar değerlemeye çıkmıştı. Şimdi ise 52.7 milyon dolarlık A Serisi yatırım turu tamamlandı. Yatırım turuna Balderton Capital liderlik etti. Ayrıca, yatırım turuna katılan diğer şirketler ise şöyle sıralandı: NFX, Galaxy Digital, Seedcamp, Firstminute Capital ve Wise kurucu ortağı Taavet Hinrikus ve TrueLayer’dan Francesco Simoneschi.

kripto odemeleri sirketi ramp 52 7 milyon dolar yatirim aldi 2

2017 yılında kurulan Ramp, borsaların, pazar yerlerinin ve cüzdanların kripto ve NFT gibi varlıkları kolayca satın alabilmesi için ödeme altyapısı sunuyor. Bu açıdan şirket kendini ‘Kripto için PayPal’ olarak tanımlıyor.

Bu arada şirket, haziran ayında 9 milyon dolarlık seed yatırım turunu da tamamlamıştı. Şirket son 12 ayda aylık işlem hacmini 30 kat artırdı. Ekipte çalışan sayısı da üçe katladı.

Ramp’ın kurucu ortağı ve CEO’su Szymon Sypniewicz, şirketin üç temel alanda ortaklıklar hedeflediğini söyledi. Bunlar şöyle sıralanıyor: Mozilla ve Opera gibi kitlesel pazar tüketici teknolojisi firmaları; Sorare ve Axie Infinity gibi NFT ve oyun platformları; ve kripto platformları.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.593,05 TL 5,16%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.995,38 TL 6,62%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 1,25%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.068,40 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 1,17%
cardano
Cardano (ADA) 14,03 TL 1,82%
solana
Solana (SOL) 1.298,64 TL 11,86%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 4,27%
terra-luna
Terra (LUNA) 884,03 TL 0,85%
polkadot
Polkadot (DOT) 252,62 TL 8,87%
Bağlantıyı kopyala