Kripto Dünyasının Yükselen Kriptolarında Bu Hafta

Yükselen kripto paralar

Kripto para piyasası bu hafta oldukça kötü bir dönemden geçiyor. Öyle ki son iki gün içerisinde kripto para piyasası yüzde 4.2 düşerek yaklaşık olarak 160 milyar dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin’in (BTC) ise 36.000 dolar bandının altına inmesi altcoin’leri de oldukça kötü etkiledi. Öyle ki son bir hafta içerisinde artışa geçen kripto para sayısı yaklaşık 5 adeti aşmadı. Biz de sizin için artan kripto paraları sizler için derledik. Öncelikle:

Haftanın Yıldızı: Tron (TRX)

TRX fiyatları, TRON ağının kendi Stablecoin’i USDD’nin piyasaya sürülme beklentisinin üzerinde yükseliyor. Tron vakfı, Blockchain endüstrisinin ilk merkeziyetsiz rezervi olduğunu iddia ettiği bir DAO Rezervi yarattı. Fon USDD’nin gelişimini destekleyecek. 

Bu haberler ile birlikte hafta başlarında 0.06 dolar seviyesinde fiyatlanan TRX, 0.089 dolara kadar çıktı. İçeriğimizin yazımı itibarıyla ise 0.084 dolardan alıcı buluyor.

Algorand (ALGO): Yüzde 20 Artış

Algorand’ın (ALGO) fiyatı, FIFA’nın resmi Blockchain çözüm sağlayıcısı olduğunu açıkladık 3 Mayıs’ta anlık bir yükseliş yaşadı. Haftanın başında 0.55 dolardan işlem gören ALGO, bu haber ile birlikte 0.75 dolar seviyesine kadar yükseldi.

İçeriğimizin yazımı itibarıyla 0.74 dolardan alıcı bulan ALGO, 24 saatlik piyasa hacminde ise yüzde 59’lik bir artış yaşıyor.

Anchor Protocol (ANC): Yüzde 13 Artış

Grafiklere daha geniş bir bakış açısıyla yaklaştığımızda, yaşadığı son düzeltmeyi saymazsak oldukça hızlı bir yükseliş yaşayan ANC, yatırımcısını oldukça sevindirecekken, son anda üzmüş durumda. 1.5 dolar seviyesinde başladığı haftaya 1.86 dolar ile devam eden ANC, hafta içerisinde 2.2 dolara kadar çıkmayı başardı. Ancak düzeltme sonrası seviyesini koruyamadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.215,44 TL 0,77%
ethereumETH/TRY
38.357,39 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.281,26 TL 0,57%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,43 TL 1,00%
staked-etherSTETH/TRY
38.340,48 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 2,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,82%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala