Kripto Borsası Huobi, Çalışan Sayısında Azalmaya Gidiyor

Kripto Borsasi Huobi Çalişan Sayisinda Azalmaya Gidiyor

Kripto para borsalarının ard ardına büyüme planlarını açıkladıkları, işe alım haberleri ile her gün yeni bir ürünü piyasaya sürdükleri günler geride kalmışa benziyor. Özellikle Terra ekosisteminin çöküşü ile birlikte düşen kripto para piyasaları, kripto merkezli şirketleri oldukça derinden etkiledi. Özellike Coinbase ve Celsius gibi şirketler büyük kayıplar yaşadılar. Son olarak Huobi’nin yakın zamanda çalışanlarında azalmaya gideceği iddia edildi.

Huobi Çalışanlarının Yüzde 30’u ile Yollarını Ayırabilir

Popüler kripto para borsalarından Huobi, yakın zamanda baskılar sonrası Tayland kolunu kapatacağını açıklamıştı. Kullanıcı sayısında Çin’in ağırlıklı olduğu borsanın böyle bir zorlukla karşı karşıya kalması, borsanın gelirlerinde keskin bir düşüşün yaşanmasına neden oldu.

Blockchain ve kripto alnında sık sık yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen WuBlockchain, Huobi’nin bu düşüş sonrası çalışanlarının yüzde 30’undan fazlasını işten çıkaracağını söyledi.

Huobi İşten Çıkaran İlk Borsa Değil

Blockchain ve kripto sektörü oldukça niş bir kesim tarafından yürütüldüğünden iş verenlerin çalışan giderleri oldukça yüksek olabiliyor. Özellikle yazılımcıların Blockchain ve kripto alnında yüksek maaş ücretleri ile çalışmaları, yaşanan finansal sorunlar sonrası şirketlerin yükü artırabiliyor. Bu noktada ByBit, BlockFi, Crypto.com ve Bitso gibi birçok borsa da çalışanlarının bir kısmı ile yollarını ayırmayı seçmişti.

Benzer şekilde Coinbase de işe alım planlarını askıya almış ve büyüme planlarında küçülmeye gitmişti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala