Kripto Borsası Bybit, Rusya Yaptırımlarına Katılmıyor

kripto borsasi bybit rusya yaptirimlarina katilmiyor

Ukrayna işgali sonrasında pek çok kripto şirketi, Rusya için yaptırım uygulama kararı almıştı. Singapur merkezli kripto para borsası Bybit ise bu yaptırım kararını uygulamamaya devam ediyor.

Bybit, MAS’ın Rusya Kararını Uygulamıyor

Singapur merkezli kripto para borsası Bybit, Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından kripto sağlayıcılarının bu konudaki yükümlülükleri hakkında yakın zamanda yapılan bir hatırlatmaya rağmen, Rus trader’lar için bir engel getirmeyi düşünmüyor.

Kripto borsası Bybit, şehir devletinin merkez bankasının bu hafta lisanslı kripto para ticaret platformlarının Rusya’nın Ukrayna işgaline devam etmesiyle birlikte, Rusya için uygulanan yaptırımlara katılmıyor. Şirketin ortaya çıkan son yazışmaları da Rusya’ya bir yaptırım uygulamayı planlamadığını gösteriyor.

kripto borsasi bybit rusya yaptirimlarina katilmiyor 2

Singapur tarafından getirilen önlemler nedeniyle Bybit’in Rusya’da kullanılamayacağını iddia eden çok sayıda sorunun ardından kripto para borsası açıklama yaptı. Bybit açıklamasında Dubai’de merkezi ve kaydı olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

Kripto kullanıcılarına konumlarına ve pasaportlarına göre ayrımcılık yapmadığımızı gerekli kurumlara birkaç sefer belirttik.

Bybit açıklamasında, kısıtlamaların sadece ABD, Singapur ve Çin’de olduğu gibi lisanssız vadeli işlemlere izin vermeyen yargı bölgelerindeki müşterileri etkileyebileceğini belirtti. Son olarak ortaya çıkan haberlere göre, Bybit ayrıca ekibinin tüm kullanıcılara platformuna eşit erişim sağlamak için mümkün olan her şeyi yaptığını ve fonlarının güvende olmasını ve en iyi ticaret deneyimine sahip olmalarını sağlamak için çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.650,42 TL 1,63%
ethereumETH/TRY
24.173,41 TL 2,90%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.527,43 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,35 TL 0,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 0,44%
cardanoADA/TRY
6,08 TL 1,17%
matic-networkMATIC/TRY
17,54 TL 2,54%
Bağlantıyı kopyala