JPMorgan, Uniswap Kurucusunun Hesaplarını Kapattı

jpmorgan uniswap kurucusunun hesaplarini kapatti

Bankacılık devlerinin kripto para piyasasını yakından incelediği biliniyor. Bankalar, sık sık kripto sektörünün gündeminde yer alıyor. Bu kez gündeme gelen isim JPMorgan oldu ama konu biraz farklı. JPMorgan, Uniswap kurucusu Hayden Adams‘ın banka hesaplarını kapattı. Adams’a göre, banka bunu hiçbir bilgi vermeden yaptı.

Uniswap Kurucusu Hayden Adams, JPMorgan’e Seslendi

23 Ocak günü, Uniswap kurucusu Hayden Adams, Twitter hesabı üzerinden dikkat çeken bir tweet attı. Adams’a göre JPMorgan, hiçbir açıklama yapmadan Adams’ın hesaplarını kapattı. Adams attığı tweette şu sözlere de yer verdi: “Sadece kripto endüstrisinde çalıştıkları için benzer şekilde hedeflenen birçok kişi ve şirket tanıyorum. Bunu kişiselleştirdiğiniz için teşekkürler”

Bu hamle, bankaların kriptoyu hedef aldığının göstergelerinden biri olarak görülüyor. Bu konuyla ilgili Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Komiseri Brian Quintenz şöyle bir açıklama yapmıştı: “Denetçi bir bankaya belirli bir müşterinin çok riskli olduğunu söylerse ve banka bu ilişkiyi sona erdirirse, bankanın sözleşmeye göre o müşteriye nedenini söylemesi engellenir”

jpmorgan uniswap kurucusunun hesaplarini kapatti 2
Uniswap kurucusu Hayden Adams

Konuyla ilgili Chase‘in destek hesabından da yanıt geldi ve bunun için destek mesajlaşma sistemini kullanmasını istedi.

Demokrat Kongre Adayı Matt West ise şu yorumu yaptı:

“Kesinlikle delilik. Bu, ABD’de kripto ve bankalar için net düzenleyici çerçeveye neden ihtiyacımız olduğunun bir parçası”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
456.781,06 TL 4,45%
ethereumETH/TRY
30.337,21 TL 7,54%
tetherUSDT/TRY
15,87 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
15,87 TL 0,02%
binance-coinBNB/TRY
4.570,66 TL 4,76%
xrpXRP/TRY
6,36 TL 7,38%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,90 TL 12,31%
solanaSOL/TRY
775,64 TL 13,26%
dogecoinDOGE/TRY
1,31 TL 7,85%
Bağlantıyı kopyala