Jack Dorsey, Mi Primer Bitcoin’e 0,28 Bitcoin (BTC) Bağışladı

jack dorsey mi primer bitcoine 028 bitcoin btc bagisladiasdf

Kripto para dünyasının en bilinen isimleri arasında yer alan Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, yaptığı bir bağış ile gündemde yer aldı. Jack Dorsey, El Salvador’da finansal eğitim odaklı bir kuruluş olan Mi Primer Bitcoin’e 0,28 Bitcoin (BTC) bağışladı.

Jack Dorsey’den Mi Primer Bitcoin’e Bağış

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Jack Dorsey, Mi Primer Bitcoin’e 0,28 Bitcoin bağışında bulundu. My First Bitcoin’in teknoloji alanı yöneticisi Dax Sosa konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklamada bulundu:

Bir toplantıda Jack’e ondan yardım istemek için yazacağım yorumunu yaptım. El Salvador’daki insanları Bitcoin hakkında eğitmeye devam etmek için bize 0,28 BTC bağışladı.

My First Bitcoin’in kurucusu John Dennehy de konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Jack’in bu bağışını derinden takdir ediyoruz. Bu ve topluluktan gelen diğer bağışlar sayesinde yaptığımız şeyi yapabiliyoruz. Proof of Work’e yüksek değer veren bir alanda çalışmak gerçekten ilham verici.

Konu Bitcoin bağışı olunca lider kripto para biriminin güncel durumuna da bir göz atalım. Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 21.144 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.684,06 TL 2,31%
ethereumETH/TRY
30.482,00 TL 3,60%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.138,19 TL 1,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 4,31%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,29 TL 4,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 6,05%
okbOKB/TRY
821,84 TL 5,01%
Bağlantıyı kopyala