IMF’den Kripto Düzenlemesi için Finansal Düzenleyicilere Çağrı

imfden kripto duzenlemesi icin finansal duzenleyicilere cagria

Uluslararası Para Fonu (IMF), son dönemde kripto para birimlerinin düzenlenmesi ile ilgili olarak sık sık açıklama yapıyor. IMF, dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyicileri kripto varlıkları için “küresel bir düzenleyici çerçeve” geliştirmek üzere bir araya gelmeye çağırdı.

IMF: Kripto’nun Küresel Düzenleyici Çerçeveye İhtiyacı Var

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünyanın dört bir yanındaki finansal düzenleyicileri kripto varlıklar için küresel bir düzenleme geliştirmek üzere bir araya gelmeye çağırdı.

IMF’nin Para ve Sermaye Piyasaları departmanının sırasıyla müdür yardımcısı ve müdür yardımcısı olan Aditya Narain ve Marina Moretti, küresel bir çerçevenin piyasalara düzen getireceğini, tüketici güvenini aşılayacağını, İzin verilenlerin sınırlarını çizdiğini söyledi.

Kripto Düzenlemesia

Bunun yanında Narain ve Moretti yaptığı açıklamada, kripto şirketlerinin titiz bir düzenlemeye sahip olmayan ve dostça bir politika izleyen yargı bölgelerini tercih ettiğini söyledi.

Uluslararası Para Fonu (IMF), ulusal düzenleyicilerin, farklı düzenleyici çerçevelere kilitlenmesini önlemek için küresel bir tepkinin er ya da geç yapılması gerektiğini de vurguladı. Ayrıca IMF, uluslararası düzenleyicilerin kriptoyu düzenlemek için bir oyun planı oluşturması ne kadar uzun sürerse, düzenlemenin parçalanmış, ulusal düzeyde kilitlenme olasılığı o kadar yüksek olacağını da belirtti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
352.229,07 TL 2,40%
ethereumETH/TRY
24.757,70 TL 4,47%
tetherUSDT/TRY
18,42 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,43 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.123,62 TL 2,79%
xrpXRP/TRY
9,25 TL 8,51%
binance-usdBUSD/TRY
18,45 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
8,50 TL 2,58%
solanaSOL/TRY
620,06 TL 6,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 2,55%
Bağlantıyı kopyala