Hindistan Merkez Bankası’ndan Sert Kripto Açıklaması

hindistan merkez bankasindan sert kripto aciklamasi

Kripto para birimlerine getirdiği sert uygulamalarla gündeme gelen Hindistan’dan bu kez konuyla ilgili sert açıklama geldi. Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Hindistan Merkez Bankası: Kripto Paralar Açık Bir Tehlikedir

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto paraların açık bir tehlike olduğunu ve bu durumun ulusal makamların sert yaklaşımlarını garanti ettiğini belirtti.

hindistan merkez bankasindan sert kripto aciklamasi

25. Finansal İstikrar Raporunda (FSR) konuşan Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto paraların sadece spekülasyon olduğunu söyledi.

Merkez bankası ayrıca, kripto varlık piyasaları ile düzenlenmiş finansal sistem arasındaki bağlantılar gibi piyasada çeşitli güvenlik açıklarının olduğunu da belirtti. Raporda, şu ifadeler yer aldı:

Yükselen enflasyonist baskılara yanıt olarak para politikasının agresif bir şekilde sıkılaştırılması, küresel likidite koşullarında büyük bir değişimin habercisidir ve küresel finansal akışları etkilemeye başlamıştır.

Sık sık kripto paralar hakkında açıklamalarda bulunan Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, yatırımcıları kripto para alım satımına karşı uyarmıştı. Das, kripto para birimlerinin ekonomide büyük finansal istikrar riskleri oluşturduğunu belirtti.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala