Hester Peirce, Stablecoin Düzenlemeleri İçin Çağrıda Bulundu

hester peirce stablecoin duzenlemeleri icin cagrida bulundu

Kripto para piyasasının düşüşü ile beraber piyasa bu durumdan oldukça etkilendi. Özellikle neredeyse tüm kripto para piyasasının gündemi Terra (LUNA) olmuşken SEC yetkilisi Hester Peirce, düşüş ile ilgili olarak bir çağrıda bulundu. Hester Peirce, özellikle UST çöküşünün ardından stablecoin’lerin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

Hester Peirce’den Stablecoin Düzenleme Çağrısı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Komisyon Üyesi Hester Peirce, UST çöküşünün ardından stablecoin’lerin düzenlenmesi için çağrıda bulundu.

hester peirce stablecoin duzenlemeleri icin cagrida bulundu

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce stablecoin düzenlemeleri için şunları söyledi:

Stablecoin’lere yaklaşmak için farklı seçenekler ve deneyler var. Stablecoin’ler konusunda başarısızlığa da yer açmamız gerekiyor.

Bunun yanında Hester Peirce yaptığı açıklamada, yakında stablecoin düzenlemelerinde yol kat edilebileceğini belirtti. Ek olarak Peirce TerraUSD’nin çöküşünün oldukça dikkat çektiğini söyleyerek, stablecoin için düzenleyiciden bir hamle gelebileceğinin de altını çizdi.

SEC Komiseri Hester Peirce, yaptığı bu açıklamalar ile beraber Terra ekosisteminin çöküşünün ardından stabilcoinler için düzenlemelerin yaklaşabileceğinin sinyalini vermiş oldu.

Terra (LUNA) ile ilgili son gelişmelere değinecek olursak Three Arrows Capital’ın kurucu Zhu Su, Terra’ya (LUNA) yatırım yaptığını ve kaybettiğini açıkladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
464.912,60 TL 3,74%
ethereumETH/TRY
32.079,11 TL 4,82%
tetherUSDT/TRY
15,48 TL 0,17%
usd-coinUSDC/TRY
15,51 TL 0,07%
binance-coinBNB/TRY
4.641,40 TL 7,34%
xrpXRP/TRY
6,62 TL 5,92%
cardanoADA/TRY
8,60 TL 11,19%
solanaSOL/TRY
836,16 TL 15,28%
binance-usdBUSD/TRY
15,54 TL 0,36%
polkadotDOT/TRY
167,91 TL 9,57%
Bağlantıyı kopyala