Güney Koreli Finans Devi, Blok Zinciri Yatırım Fonunu Başlattı

guney koreli finans devi blok zinciri yatirim fonunu baslatti

Güney Kore’nin en büyük finans şirketi olan KB Financial Group’un yatırım kolu olan KB Asset Management, ülkenin ilk blockchain odaklı yatırım fonu için düğmeye bastı. Korea Times’ta yer alan habere göre, fon ağırlıklı olarak ABD şirketlerine yatırım yapacak. Tabii listede başka ülkeler de var.

Haberde yer alan bilgiye göre, KB Global Digital Chain Economy isimli fon, üç ana alana yatırım yapacak. Yatırım alanlarından biri de teknoloji dünyasından.

 KB Asset Management, teknoloji devlerine yatırım yapacak

Üç farklı alandan biri, Nvidia, AMD ve Intel gibi blok zinciri faaliyetlerini desteklemek için gerekli donanımı yapan şirketler. Diğer şirketler ise blok zinciri tabanlı hizmetler sunanlar. Bunların arasında IBM, Amazon ve Baidu‘yu sayabiliriz. Üçüncü yatırım segmenti ise PayPal, Square, NTT Data ve Tencent gibi blok zincir teknolojisini kullanan şirketleri kapsıyor.

guney koreli finans devi blok zinciri yatirim fonunu baslatti 2

Başta da söylediğimiz gibi fon, ağırlıklı olarak ABD şirketlerine yatırım yapacak. Japon, Avrupa ve Çin’deki şirketlere de ufak bir bütçe ayrılacak.

KB Asset Management‘ın web sitesinde belirtilen Kore Finansal Yatırım Birliği verilerine göre, KB Asset Management’ın Şubat ayı itibarıyle yönetiminde 90 milyar dolardan bütçe var.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 387.334,02 TL 1,75%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.401,21 TL 4,68%
cardano
Cardano (ADA) 19,90 TL 3,60%
tether
Tether (USDT) 8,88 TL 0,13%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.097,27 TL 0,59%
xrp
XRP (XRP) 8,44 TL 0,88%
solana
Solana (SOL) 1.228,34 TL 1,14%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,88 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 260,11 TL 3,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,85 TL 0,98%
Copy link
Powered by Social Snap