Güney Kore’den Bir Heyet, Terra Olayı için ABD’ye Gidecek

Güney Koreden Bir Heyet Terra Olayi için ABDye Gidecek

Terra ekosisteminde yaşanan çöküşün üzerinden sular akmaya devam ederken yaşanan sorunlar devam ediyor. Birçok yatırımcı mağduriyetini belirtirken, küresel olarak birçok kurum ve kuruluş olay hakkında soruşturmalarını sürdürüyor. Son olarak Terra konusunda ilk günden beridir aktif rol oynayan Güney Kore, konuyu daha detayları incelemeleri üzerine ABD‘ye bir grup bürokrat, düzenleyici ve uzman gönderdi.

Güney Kore'den Bir Heyet, Terra Olayı için ABD'ye Gidecek

Güney Kore, Terra Olayını Bizzat ABD’de İnceleyecek

Güney Kore hükümeti tarafından ABD’ye gönderilen özel heyet, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Mali Görev Gücü (FinCEN) ile bazı görüşmeler gerçekleştirecek. Mayıs ayının başında meydana gelen ve Güney Kore ve ABD başta olmak üzere birçok ülkede binlerce mağdur yaratan Terra LUNA çöküşü tartışılacak konular arasında olacak. 

Güney Kore’deki savcılar Terra LUNA çöküşünü birçok yönden araştırırken, kısa sürede Amerika Birleşik Devletleri’nde de bazı davalar açılmıştı.

Diğer taraftan tek dava edilen Terra ve kurucusu Do Kwon olmadı. Terra olayında UST ve LUNA hakkında olası riskleri ve değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaşmadığı için Coinbase ve Binance gibi borsalar da dava ediledi. Davayı açan şirketlerin odak noktası ise yatırımcının yanlış yönlendirilmesi ve gerekli bilgilerin verilmemesi oldu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.390,32 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
38.290,49 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.277,99 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,73%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,28%
staked-etherSTETH/TRY
38.278,60 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
427,53 TL 3,07%
Bağlantıyı kopyala