Güney Kore’de Dijital Varlık Yasası 2023’e Kadar Şekillenecek

guney korede dijital varlik yasasi 2023e kadar sekillenecek

Birçok ülke kripto paraların düzenlenmesi yönünde çalışmalar yapmaya ve düzenleme için tarihler vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Senatosu dijital varlıkları düzenleyicinin yetkisine sokacak bir yasa tasarısı önermişti. Bu kez Güney Kore’den konuya ilişkin yeni bir haber geldi.

Güney Kore’nin Kripto Yasası Geliyor

Güney Kore’deki milletvekilleri, dijital varlıklarda ticaret yapmak ve yasalara uygun hale getirmek için kripto düzenlemesi üzerinde çalışıyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse, Dijital Varlık Temel Yasası 2023’ün ilk yarısına kadar şekillenebilir.

Güney Koreli milletvekilleri, kripto paralar ve dijital varlıklar gibi yeni yatırım sınıflarını kontrol etmek için düzenlemelere ihtiyaç olduğunu, bu konuda ABD ve Avrupa’ya katıldığını aktardı.

guney korede dijital varlik yasasi 2023e kadar sekillenecek

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol Ocak ayında kripto yasasına duyulan ihtiyacı ele almıştı.

Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) başkanı Kim Joo-hyun geçtiğimiz hafta konuyla ilgili şunları söyledi:

Sanal varlıkların finansal yeniliği hızlandıracağı beklentisi var, ancak aynı zamanda yatırımcılar ve piyasa istikrar için risk oluşturduğuna dair endişeler var. FSC, sanal varlık piyasasının yatırımcı güvenine dayalı olarak sorumlu bir şekilde büyüyebilmesi için mevzuata aktif olarak katılacak.

Güney Kore Yeni Dijital Varlık Temel Yasası, Ulusal Meclis’te tartışılacak 13 tekliften sonra ortaya çıkacak.

İktidar partisinin sanal para birimi üyesi Jeong Jae-wook, Dijital Varlık Temel Yasası hakkında şöyle konuştu:

Dijital Varlık Temel Yasası şu anda araştırma aşamasında ve bu yılın sonundan 2023’ün ilk yarısına kadar mevzuat üzerinde elle tutulur sonuçlar göstermeyi umuyoruz.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.908,77 TL 7,75%
ethereumETH/TRY
30.814,14 TL 7,86%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.147,95 TL 5,41%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 9,57%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 11,39%
solanaSOL/TRY
674,70 TL 7,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,27 TL 12,13%
Bağlantıyı kopyala