Genesis Global Capital’den Moelis Açıklaması

genesis global capitalden moelis aciklamasi 2

Kripto kredi kuruluşu Genesis Global Capital’in iflas dahil masadaki tüm senaryoları görüşmek için Moelis’i işe aldığı iddia edilmişti. Konu hakkında Genesis cephesinden resmî açıklama geldi.

Genesis, Moelis İşe Alımını Doğruladı

Genesis Global Capital’in, para çekme işlemlerini durdurduktan günler sonra kripto kredi işinin likiditesini nasıl artıracağını ve müşterilerin ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağını araştırmak için yatırım bankası Moelis & Co.’yu işe aldığı iddia edilmişti. Konu hakkında Genesis Global Capital cephesinden açıklama yapıldı.

genesis global capitalden moelis aciklamasi

Kripto kredi şirketi Genesis tarafından yapılan açıklamada, Moelis & Co.’nun işe alındığı doğrulandı. Genesis’in geçici CEO’su Derar İslam müşterilerine gönderdiği bir notta şu ifadeleri kullandı:

Potansiyel yatırımcılar, Gemini ve DCG dahil olmak üzere en büyük alacaklılarımız ve borçlularla görüşmelere başladık. Gönümüzdeki günlerde Moelis & Co.’nun direktifleriyle bu görüşmelerin ayrıntılarını paylaşacağız.

Son olarak salı günü Digital Currency Group (DCG) kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, DCG’nin Mayıs 2023’te vadesi dolacak olan Genesis Global Capital’e yaklaşık 575 milyon dolarlık borcu olduğunu açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.139,17 TL 0,26%
ethereumETH/TRY
22.613,72 TL 2,24%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.866,16 TL 4,99%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,54 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 3,97%
cardanoADA/TRY
5,93 TL 1,29%
matic-networkMATIC/TRY
15,93 TL 1,92%
Bağlantıyı kopyala