Genesis, Olası İflas Başvurusu İçin Moelis’i Tuttu

genesis olasi iflas basvurusu icin moelisi tuttu

Sorunlu kripto şirketi Genesis Global Capital, iflas eden kripto para borsası FTX’e maruz kaldıktan sonra iflas seçeneğini de değerlendirmeye başladı. Şirket iflas dahil masadaki diğer olası senaryoları değerlendirmek için yatırım bankası Moelis’i tuttu.

Genesis Olası Tüm Senaryolar İçin Moelis’i İşe Aldı

The New York Times’ın konu hakkında bilgi sahibi olan üç kişiye dayandırdığı habere göre, Genesis Global Capital, potansiyel bir iflas da dahil olmak üzere senaryoların araştırılması için yatırım bankası olan Moelis & Company’yi işe aldığını açıkladı. Haberde herhangi bir nihai kararın verilmediği ve şirketin iflas başvurusundan kaçınmasının hala mümkün olduğu belirtildi.

genesis global capital olasi iflas basvurusu icin moelisi tuttu 2

Kripto şirketi Genesis, çöken kripto para borsası FTX’e maruz kalmasının ardından kasım ayının büyük bir kısmını yeni sermaye toplamak ve alacaklılarla bir anlaşmaya varmak için görüşmeler yaparak geçirdi. Şirketin kurumsal borç verme birimi geçtiğimiz hafta tüm kredi operasyonlarını askıya aldığını açıkladı.

Genesis ayrıca, daha önce türev biriminin FTX ticaret hesabında 175 milyon dolarlık kilitli fonu olduğunu açıklamıştı. Son olarak Genesis’in çatı şirketi olan Digital Currency Group (DGC) Genesis’in bilançosunu 140 milyon dolarlık bir öz sermaye akışıyla güçlendirmeyi seçmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
299.769,16 TL 1,71%
ethereumETH/TRY
20.943,28 TL 1,59%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
4.903,92 TL 3,20%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,00 TL 4,05%
cardanoADA/TRY
5,77 TL 1,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 4,33%
matic-networkMATIC/TRY
15,58 TL 4,96%
Bağlantıyı kopyala