bitcoinBTC/TRY
1.591.107,07 TL 0,98%
ethereumETH/TRY
93.734,72 TL 2,60%
tetherUSDT/TRY
30,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
11.848,86 TL 1,15%
solanaSOL/TRY
3.166,93 TL 0,46%
staked-etherSTETH/TRY
93.680,48 TL 2,62%
xrpXRP/TRY
16,76 TL 0,24%
usd-coinUSDC/TRY
30,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,16 TL 0,26%
avalanche-2AVAX/TRY
1.134,74 TL 0,75%

Paylaş

FTX İklim Krizi ve Pandemi Fonlarına 1 Milyar Dolar Bağışlayacak

ftx iklim krizi ve pandemi fonlarina 1 milyar dolar bagislayacak2

CoinMarketCap‘e göre işlem hacminde dünyanın en büyük beşinci kripto para türev borsası olan FTX, iklim değişikliğinin hafifletilmesi ve pandemi hazırlığı da dahil olmak üzere nedenler için 1 milyar dolara kadar bağışta bulunacağını duyurdu.

FTX’in CEO’su Samuel Bankman-Fried (SBF) , “Bu yıl 100 milyon dolarlık bağışa yaklaşıyoruz, sonuçta miktar bir şirket olarak ne kadar iyi yaptığımıza bağlı olacak.” dedi. SBF, şirketin daha sürdürülebilir kripto madenciliği ve blockchain ölçeklendirme yöntemleri için bastırdığını da sözlerine ekledi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD Düzenleyicilerini Davet Etti

Bu arada, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), FTX’in kripto para yatırımı türevleri için “aracı olmayan” marj işlemlerine dair başvuruyu inceliyor. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, “ABD’de (kripto) borsaların federal gözetimi eksikti, bunu platformumuzu bir düzenleyici kurum altına almanın bir yolu olarak görüyoruz.” diye konuştu.

FTX’in kripto para türevlerinde doğrudan ticaret için düzenleyici onayı alma hamlesinin, diğer düzenleyici onaylarına kapı açtığını söyleyen Bankman-Fried, FTX‘in ek koruyucu önlemleri tartışmaya ve uygulamaya açık olduğunu söyledi.

Küresel olarak düzenleyiciler, kripto pazarlarında hızla artan büyümeyi en iyi nasıl denetleyecekleri konusunda mücadele ediyor. CFTC, 25 Mayıs’ta doğrudan ticareti tartışmak için halka açık bir yuvarlak masa toplantısı planladı.

CME Group dahil diğer aracı kurumlar FTX’in teklifine karşı çıkacaklarını söylüyor.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala