FSA, Haziran 2023’e Kadar Stablecoin Yasağını Kaldırabilir

fsa haziran 2023e kadar stablecoin yasagini kaldirabilireefd

Bir.ok ülke kripto para birimleri ile yakından ilgileniyor. Bunun yanında stablecoin’ler ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), stablecoin yurt içi dağıtımına yönelik yasağı kaldırmak için çalışıyor ve bu yıl içinde belirli stablecoin birimlerine izin vermeyi planlıyor.

Japonya’nın Belirli Stablecoin’leri Haziran’a Kadar Kabul Etmesi Bekleniyor

Yerel bir mali otoriteye göre, Japonya’nın yatırımcıların Tether (USDT) gibi stablecoin’ler kullanarak ticaret yapmasına izin veren yeni düzenlemelerinin en geç Haziran 2023’te kabul edilmesi bekleniyor.

fsa haziran 2023e kadar stablecoin yasagini kaldirabilirert

Japonya FSA sözcüsü yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Bu, stablecoin denilen tüm yabancı ürünlere herhangi bir kısıtlama olmaksızın izin verileceği anlamına gelmiyor. Kamuoyu açıklamasının kapatılmasının ardından gerekli prosedürlerle ilan edilmesi ve uygulanması planlanıyor, bu nedenle kesin tarih henüz kararlaştırılmadı.

Bunlara ek olarak FSA temsilcisi bu ürünlerin kullanıcılar açısından bireysel önlemler alındıktan sonra testleri geçen stablecoin’lere izin verileceğini sözlerine ekledi. FSA sözcüsü Tether (USDT) veya USD Coin (USDC) gibi büyük stablecoin’lere izin verilip verilmeyeceğini bilme şansının olmadığını da söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.911,20 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
29.942,85 TL 0,35%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.790,98 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
7,75 TL 0,12%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 0,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 1,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,26 TL 0,91%
Bağlantıyı kopyala