Fransız Ekonomist: Bitcoin (BTC) Başarısız Oldu

Abone Ol:google-news
0
25/03/2021

BIS İnovasyona Merkezi’nin başında bulunan Fransız ekonomist Benoit Coeure, Bloomberg’e verdiği röportajda, Bitcoin’in (BTC) başarısız olduğunu ifade etti. Buna gerekçe olarak da varlığın oynak yapısını gösterdi.

Coeure, kripto para biriminin “bir yeri olduğunu” kabul ederken, ödemelerde kullanılacak olan bir CBDC’ye ihtiyaç duyulduğunu da ifade etti.

Bankacı, Bitcoin’in bir yatırım olabileceğini söyledi. Ancak buna karar vermesi gereken kişilerin yatırımcılar olduğunu da ekledi. Coeure ayrıca, şirketinin finansal sistemini kontrol etmek yerine, istikrarını sağlamak istediğini söylüyor.

CBDC Konusu

Ekonomist yaptığı açıklamada, farklı ülkelerin farklı rolleri üstlenmesinden ötürü, CBDC konusunda aktif bir yarışın olmadığını iddia etti:

“Ben bunu bir yarış olarak görmüyorum. Tüm ülkeler birbirlerinden farklıdır. Çin’in projesine bakacak olursanız, projenin çok yerli bir yapıda olduğunu görebilirsiniz. Bu proje, Çin’in finans sistemine, çalışma şekline ve onların düzenine gerçekten uyuyor. Her ülke bu konuda kendi yolunu belirleyecek. Bu nedenle ilk davrananın bir avantaja sahip olduğunu düşünmüyorum.”

Avrupa Merkez Bankası’nın yönetim kurulunun eski bir üyesi olan Coeure, büyük teknoloji şirketlerinin gerçekten de dijital para piyasasında ilk hareket eden olmak için çaba göstereceğine ve CBDC’lerin güçlenmesini engelleyeceğine inanıyor:

“Herkesin kendi yolculuğuna çıkabilmesi için, bunun bir haritasını çıkarmamız gerekiyor.”

Kaynak: u.today

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.023 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Cem Yavuz

1992 yılında İzmir'de doğan Cem, Tarih üzerine eğitimini tamamladıktan sonra, kripto para sektörüne adım attı. 2017'den bu yana kripto para sektörü ile yakından ilgilenen Cem, Kriptomeda yayınlarından BTCHaber'de editör olarak görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 325.247,04 TL 7,94%
ethereum
Ethereum (ETH) 21.915,73 TL 0,66%
tether
Tether (USDT) 8,61 TL 0,21%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.132,69 TL 2,21%
cardano
Cardano (ADA) 13,51 TL 0,57%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,89 TL 2,71%
xrp
XRP (XRP) 7,61 TL 1,97%
polkadot
Polkadot (DOT) 204,97 TL 9,91%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,60 TL 0,22%
uniswap
Uniswap (UNI) 210,22 TL 1,92%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap