bitcoinBTC/TRY
1.122.724,24 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
60.601,61 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.625,09 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
1.773,15 TL 1,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
60.564,60 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,32%

Paylaş

Ethereum, NFT Satışlarında Rekor Kırarak 25 Milyar Doları Aştı

ethereum nft satislarinda rekor kirarak 25 milyar dolari asti

Ethereum NFT’ler söz konusu olduğundan önde gelen Blockchain ağlarında liderliğini koruyor. Birçok popüler NFT koleksiyonuna ev sahipliği yapan Ethereum ağı hızla büyüyor. Ethereum, NFT satış hacmi açısından liderliğini korumaya devam ediyor. 

Ethereum, NFT Satışlarında Rekora İmza Attı

NFT satın alma, tutma ve satma söz konusu olduğunda Ethereum en popüler ağ olarak karşımıza çıkıyor. 1 Haziran itibariyle Ethereum NFT’lerin satış hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşık 27.50 milyar dolarla ulaşarak rekor kırdı.

ethereum nft satislarinda rekor kirarak 25 milyar dolari asti
Source: Blockchains by NFT Sales Volume Ranking by CryptoSlam

Ethereum, Mayıs ayında piyasa değerinin 250 milyar doların altına düştü. ETH’nin 2.000 doların altına düşmesinden sonra Ethereum tabanlı NFT projelerine büyük bir destek geldiği görüldü.

Ethereum’u tüm zamanların en çok satan ilk beş NFT Blockchain ağı arasında Ronin, Solana, Flow ve Polygon‘un önüne geçti. En çok satış hacmine sahip diğer zincirler arasında Wax, Avalanche, Palm, Tezos ve Panini yer aldı.

Geçtiğimiz nisan ayında popüler NFT platformu Opensea’de Ethereum NFT satışlarının Solana NFT’lere göre düşüşte olduğunu aktarmıştık fakat verilere göre Ethereum NFT satışları, mayıs ayında rekor kırıyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala